Kişisel Bakım

Evde Ağda Nasıl Yapılır?

Ağda yapımı

Biz kadınların kıl temizliği için kullandığı, sistemlerden biriside ağda’dır. Evet, kıl temizliği için lazer epilasyon ve epilasyon aletleri gibi birçok yapay yöntem, günümüzde  elbette ki mevcut. Ancak bu temizliği daha doğal yollarla yapmak isteyenler için ağda yapımı ideal bir fikir, diyebilirim. İşte bu yüzden bugün konumu  “Evde ağda nasıl yapılır?” başlığı altında, kaleme alma ihtiyacı duydum. Bugünkü bu konumda “Doğru ağda nasıl yapılır ve ağda yapımındaki hataların, cilde ne gibi yan etkileri vardır?” bunları da sizler için dizayn ettim ve yine sizler için anlatıma sunacağım. Şimdi dilerseniz, “Evde ağda nasıl yapılır?” adlı başlığı altındaki anlatımıma, ağda kullanmanın faydalarından bahsetmek istiyorum.

Evde ağda

Ağda Kullanmanın Faydaları Nelerdir Ve Neden Ağda Tercih Edilmelidir?

  • Kıl dönmesi yapmaz,
  • Siyah noktaları azaltır,
  • Pürüzsüz bir cilt sağlar,
  • Her ağda sonrasında kıl köklerini incelir,
  • Zamanla kıllar yok, denilecek kadar azalır.

Her ağda için bu maddeler, geçerli değildir. Çünkü günümüzdeki birçok ağda, şeker içerdiği için kıl köklerini besler ve daha da artırır. Bu sebepten ağda seçimine dikkat! Doğal ağdalar tercih edilmelidir. Özelliklede çam ağdası olan, sır ağda şeker içermez ve yukarıdaki tüm özelliklere de sahiptir. Bu yüzden ağda yapımı için ideal ağda, şeker içermeyen çam ağdası, diyebiliriz. Peki, ağdayı her kez yapabilir mi, evde ağda nasıl yapılır ve ağda yapmanın, püf noktaları nelerdir?

Evde Ağda Nasıl Yapılır Ve Püf Noktaları Nelerdir?

Evet, “Evde Ağda nasıl yapılır?” sorusunu soran siz okuyucularımız için küçük püf noktalar vermek istiyorum. Ağda yapımını yanlış yapıp ve yanlış bez parçalar kullanıldığında, cildinizin morarabilir. Ayrıca yanlış yapılan ağdada kıl dönmesinin oluşması, muhtemeldir. Bu sebepten günümüzde ağda makineleri mevcut ve kullanım oranı da oldukça yüksek. Doğru ağdayı tercih ettikten sonra kendinize bir ağda makinesi almanızı tavsiye ederim. Kollar ve bacaklar için ayrı bir makine koltuk altı ve bikini bölgesi içinde ayrı makine almanızda fayda var. Bu bahsettiğim makineler, birbirleri ile aynı özelliklere sahip, değildir. Bu yüzden evde ağda ile kıl temizliği yapmak isteyenlerin, iki tane farklı özellikteki ağda makinesi, olması hem cildinin görünümü için hem canı çok yanmaması için hem de cildinin tahriş, olmaması için şart!

Evde ağda için makine

Evde ağda yapılırken, kişi koltuk altını ve bikini bölgesi için kuru ağdayı, kap şekline sahip ağda makinesine koyup, erittikten sonra 3-4 dakika bekleyip, ağdayı o bölgeye sürmesi gerekiyor. Ancak buradaki önemli nokta şu: kişi ağdayı ısıttıktan sonra 3-4 dakika beklemesi şart! Çünkü ağda, cildi aşırı sıcaklığından dolayı, yakabilir ve cilt hassas ise kalıcı yara izlerine, sebep olur.

Evde bacak ve kollar için ağda yapılırken yukarıda ki sistem, aynen geçerli değil. Çünkü ısıtılan ağda sürülür sürülmez, özel bez parçaları ağda kurumadan yapıştırılıp, çekilmelidir. Bu yüzdende evde ağda yapmak isteyenlerin, iki adet farklı özellikteki ağda makinesine ihtiyacı vardır.

Ağda makinesi

NOT: Evde ağdanızı yaptıktan sonra ağda yağı kullanmayı unutmayın. Çünkü ağda yağı, kılların daha geç çıkmasını sağlar ve daha uzun süre vücudunuzu pürüzsüz kılar. Ayrıca iki makine özelliği bir makinede toplanmış makinelerde günümüzde mevcut. Bu sayede iki özelliğe sahip, tek bir makinede tercih edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu