Kişisel BakımCilt Bakımı

Sivilceli Ciltler İçin Doğal Maske Önerileri

Sivilceli Ciltler İçin Doğal Maske Önerileri

Sivilce ve siyah nokta gibi cilt sorunları psikolojinizi bozuyorsa, bunlara doğal çözümler bulabilirsiniz. Yağlı ve sivilceli ciltler için doğal maske önerileri ile güzelliğinizi saklamanıza gerek kalmayacak!

Sivilceli Ciltler İçin Doğal Maske Önerileri

Sivilce önleyici maden suyu maskesi için gerekli malzemeler:

  • 4 yemek kaşığı kadar maden suyu,
  • 1 yemek kaşığı kadar badem yağı,
  • 2 yemek kaşığı kadar kil.

Hazırlanışı: 2 yemek kaşığı kadar kili herhangi bir kabın içerisine koyun ve ardından üzerine 1 yemek kaşığı olacak şekilde badem yağı ilave ediyoruz. Sonrasında ise bu ikisini birbiri ile iyice karıştırıyoruz. Daha sonra 4 yemek kaşığı kadar da maden suyu karışıma ilave ettikten sonra hafif şekilde karıştırıyoruz.

Tüm sivilcelerin üstüne sürün ve 25 dakikaya kadar maskenin iyice emilmesini bekleyin. Daha sonra soğuk suyla cildinizi temizleyin. Gül suyu ya da maden suyuyla istediğiniz takdirde tonik uygulayabilirsiniz. Haftada iki kere uygulamanız sonuç almanızı sağlayacaktır.

Sivilceli Ciltler İçin Doğal Maske

Limonlu Ballı Sivilce Maskesi

Limonlu ballı sivilce maskesi, en bilinen sivilce maskelerindendir. 1 yemek kaşığı limon ve iki yemek kaşığı bal karıştırılıp kaynatılır. Sonra yüze sürülüp ılık suyla temizlenir. 10 gün aralıksız uygulama yapılır.

Yumurta Akı ve Limonlu Maske

Yumurta akının gerdirici etkisi oldukça başarılı bir şekilde maskelerde tercih edilmesini sağlamıştır. Kolay bir maske olan yumurta akı ve limonlu sivilce maskesi ciltteki ölü deriyi atar ve sivilce izlerini giderir.

Kil Maskesi

Asırlardır cilt güzelliği için kullanılan kil maskesi, doğal kil kullanılarak cildin temizlenmesini sağlar. Bunun için eczanelerden satın alacağınız doğal kili yüzünüze sürüp kurumasını beklemeniz, daha sonra da ılık suyla yıkamanız gerekir. Kilin sivilce maskesi olarak kullanımı çok uzun zamandan beri bilinmektedir.

Çilek Maskesi

Çilekli sivilce maskesi, özellikle siyah noktalar üzerinde ciddi bir etkisi olan çilek taneleri, birçok kişinin en iyi çözümü bulduğu sivilce maskelerindedir.

Taze çilekler bir kapta ezilir ve yüze sürülür. Hafifçe ovulur ve 15 dakika bekletildikten sonra yıkanır. Haftada iki kez yapabileceğiniz çilek maskesini, çileğe alerjiniz varsa kullanmamanızı tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu