Hayata dair

Düğün Fotoğraflarında Fotojenik Çıkmak için Tüyolar

Fotoğraflarda ünlü yıldızlar gibi güzel çıkmak herkesin hakkı diyoruz, fotojenik çıkmıyorum diye üzülmenize gerek yok, Kadınlive kadın ekibi olarak düğün fotoğraflarınızda güzel çıkmanın yollarını ve önemli püf noktalarını sizler için yazdı!

Fotoğraflarda güzel çıkmanın sırları, bu yazımızda maddeler halinde listeledik. Objektif karşısında uygulayacağınız bu teknikler sayesinde sizlerde ünlü yıldızlar kadar güzel ve fotojenik görüneceksiniz. Eğer, kendinizin dışında herkesin fotoğraflarda güzel çıktığını düşünüyorsanız son derece yanılıyorsunuz, küçük ama etkili tüyolarla resimlerde sizde oldukça güzel çıkabilirsiniz. Şimdi düğün fotoğraflarında güzel çıkma tekniklerine göz atalım.

01. İşinde çok iyi bir fotoğrafçı seçmelisiniz

dugun-1

Son yıllarda düğün fotoğraflarının dış çekim olarak çekilmeye başlanması fotoğrafların güzelliğini etkileyecek mekânın seçimini de etkilemektedir. Damat ve gelinin isteklerini karşılayabilmek ve gelişen pazar payındakini yerini korumak isteyen fotoğrafçılar kendilerini oldukça geliştirmekte ve unutulmaz hatıralara imza atacak olan o fotoğraflarda yeteneklerini konuşturmaktadırlar. Profesyonel çalışmalarda bulunan bu fotoğrafçılar müşteri isteklerine göre hizmet vermektedir. Bu da bireylerin fotoğrafçılar hakkındaki memnuniyeti dile getirmelerine sebep olmaktadır.

02. Fotoğraf çekinirken gülümseyerek birbirinize bakın

dugun-2

Hayatınızın en özel anlarını yaşadığınız ve en güzel görünmek istediğiniz bu mutlu gününüzde her şeyin mükemmel olmasını istersiniz. Düğün mekânında eksikliklerin olup olmadığını, kuaförden zamanında istediğiniz saç ve makyajınız yapılmış bir şekilde çıkıp çıkamayacağınızı ve bu güzel gününüzde çekilecek olan anılarınızı ölümsüzleştirmeyi sağlayacak fotoğraflarınızı düşünürsünüz. Ve eğer bu işte uzmanlaşmış ve profesyonelleşmiş iyi bir fotoğrafçı ile anlaşmışsanız yapmanız gereken eşinizle birlikte gülümseyerek birbirinize bakmanız ve objektiflere poz vermeniz olacaktır. En özel gününüzü bakışlarınızla ve pozlarınızla taçlandırın. Bu gün sizin gününüz.

03. Çekimlerde oldukça doğal olun

dugun-3

Aslında pozlarınız içinde en güzelleri doğal olduğunuz anlardır. Çift olarak ne kadar kendiniz olursanız fotoğraflarda o kadar güzel çıkarsınız. Fotoğraf çekimlerinizde fotoğrafçınızın bir ekibi olması hem sizi hem de fotoğrafçınızı o kadar az yorar. Ve farklı açılardan aynı pozun farklı versiyonları da yakalanarak sizin için seçenekler sunabilir. Fotoğraf sayısının fazla olması ve seçeneklerin çokluğu sizin fotojenik göründüğünüz fotoğrafları seçebilmenizi zorlaştırsa da mutluluğunuzun kanıtlarını çoğaltmaktadır.

04. Çekimlerden önce pozlarınız hakkında fotoğrafçınızla konuşma yapın

dugun-4

Daha sonra pişman olabileceğiniz ve aklınızda kalacak pozların üzüntüsünü yaşamamak için daha önceden fotoğrafçınızla iletişime geçerek çektirmek istediğiniz ve çektirmek isteyeceğiniz pozlar hakkında detaylı görüşünüz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu