Aşk & İlişkiler

İlişkinin Biteceğini Gösteren 6 İşaret

Kadınlive aşk ve ilişkiler editörleri olarak, ilişkinizin bittiğini gösteren 6 işareti sizler için araştırıp sıraladık. İlişkinizde bu unsurlar yer alıyorsa ilişkiniz bitmiş demektir.

01. Gelecek hakkında yaptığınız konuşmalar yok

Birlikte geçirdiğiniz süreç iyi olabilir ama ilerisi için planlarınız yoksa ilişkiniz iyi yerlere gitmiyor demektir. İlişkinizde gelecek planı yapıyorsanız bu ilişkinizin olumlu şekilde ilerlediğine işarettir.

02. Yaşadığınız ilişki haricinde ortak olabilecek hiçbir unsur yok

İlişkinizde yaşadığınız tek şey ilişkiye girmekse duygusal açıdan birbirinizden önemli derece de soğumuşsunuz demektir. Her ne kadar çiftler ilişkiye girdiğinde ilişkiniz taze kalsa da ilişkinizin sağlıklı bir şekilde ilerlemesi için çok yeterli değildir.

03. Çiftlerin bekar gibi yaşaması

İlişkilerde çiftlerin birey olarak yaşantılarını sürdürmesi ve tek başına farklı aktiviteler yapması olağan bir durumdur. Fakat eşinizle geçirmiş olduğunuz zamanlar daha kısa bir hal almış artık yalnız başınıza veya arkadaşlarınız ile daha fazla vakit geçiriyorsanız bu durum tehlike çanlarının habercisidir. İlişkiniz ciddi bir birliktelik taşıyorsa ben ifadesi biz ifadesine dönüşmelidir.

04. Öncelik verdiğiniz şeyler değişim gösterdi

Artık ilişkinizden çok ailenize, arkadaşlarınıza ve işinize zaman ayırıyorsanız bu durumu oturup bir düşünmelisiniz. Karşı tarafta ki kişi bu durumdan rahatsızlık duyup kızgınlık, kırgınlık yaşayabilir. Çiftler arasında istenmeyen sıkıntılar doğabilir.

05. Tartışma konularını açığa çıkarmıyorsunuz

Eğer gerçek hissettiklerinizi ve tartışma konularını gün yüzüne çıkarmakta tedirginlik yaşıyorsanız, ilişkiniz iyi gitmiyor demektir. İlişki terapistlerinin söylediklerine göre tartışmalar yapılması gerekli ve ilişki açısından sağlıklı bir rol oynadığı ifade edilmektedir.

06. Kendine ayıracak zamanınız kalmadı

Hep onun etrafında dolanıyorsanız sizinle ilgili herhangi bir planı olmayabilir. Eğer ona sizi kaybedeceğine dair bir korku verir ve sizin de kendinize ait bir yaşantınız olduğunu hissettirirseniz sizinle daha fazla ilgilenir. Bunların sonucunda dahi sizin ile ilgili bir şey yapmıyorsa aranızda ki ilişki bağı kopmuş demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu