Hayata dair

Kadınların En Çok Söyledikleri Yalanlar

Bir kadının her şeyini en iyi yine bir kadın bilir. Bu sebepten önce kendimize bakarak tespitler yapıyoruz. Yüzleşmemiz beyaz yalanlarla? Peki en çok hangisini söylüyoruz?

İşte istisnasız en çok söylenen 6 yalan;

01. Gerçek kilo;

Birçok kadın kilosunu söylerken gerçeğini söylememeyi artık yalandan bile saymıyor. Aslında bu bizi çok da şaşırtmıyor. Yanında kimse varken tartıya çıkmayan kadınları düşünelim. Haksız da değiller çünkü sürekli kadınlara dayatılan 90 60 90 lık vücut biçimine ulaşma hayalleri bizi yoruyor. Ne de olsa forma girmek için habere çabalayıp duruyoruz günlerce yemeden içmeden kesiliyoruz, birkaç kilo için birbirimizi mi kıralım? Görmezden geliverin.

kilo-1

02. Gerçek yaş;

Yaş 30’u geçtiğinde bir yerde ve de herhangi bir günde o sayacın artık durması gerekiyor. Yalan da sayılmaz aslında, biz sadece sayacı durdurduk! Bir de “hiç yaşının insanı değilsin” denmesi de pek hoşumuza gider, beyaz yalan olsa bile.

yas-1

03. Kaç beden giydiğimiz;

Farz edelim ki mağazadayız. Ve diyelim ki bayan 40 beden. Ama 38 bedene sığmaya çalışıyor haliyle de dar geliyor ve bir büyük bedeni alıp kendisine uygun olanı giyiyor. Tabi çoğu mağaza çalışanı bu yalana aşina olduğundan onlar hanımlardan önce kalıbı dar yalanını söylerler. E anlaşıyorsak ne güzel, ne de güzel mutluyuz!

beden-1

04. İlişki hayatı;

Bu durum iki cinsiyette de baş gösterir aslında. Erkekler ilişkileri hakkında skor kapıştırmaları yaparlarken kadınlar da ilişkilerinin gündemlerini anlatmayı çok severler. Gerek geçmişteki eşleri ile gerekse şimdikiler ile yaşadıkları en romantik en tutku dolu anları paylaşırlar arkadaşlarıyla, biraz abartmaları da cabası.

yetenek-1

05. Çocukların yetenekleri;

Hepimizin çocuğu çok zeki ama çalışmıyor, çok yetenekli ama haylaz aklı on karış havada. Öyle ki bunları söylemesek eksik kalacakmışız gibi. Sanıyoruz ki çocuğumuzu ne kadar översek o kadar sevilir o kadar kendine güvenir. Oysa ki çocuk bahsettiğimiz yeteneklerden nasipsiz ise kendini sürekli bu kalıplara sokmaya çalışırken öz güven sorunu olan biri olur çıkar.

mutlu-1

06. Ne kadar mutlu bir anneyiz;

Bu dünya da ki en duygulu en yüce meslek anneliktir. Tabi ki hep değil. Annelikte zorunlu olarak yapılan çok fazla şey var. İtiraf etmesi zor olsa da istenmeden yapılan birçok annelik görevi de var. En azından bunları arkadaşlarla konuşarak aşmak mümkündür.

yalan-kadin-1

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu