Dekorasyon

En güzel basit ve şık oturma odaları

En güzel basit ve şık oturma odaları

Sizlere hazırladığımız bu yazıda en güzel ve en basit oturma odalarına, en şık ve zarif şekilde nasıl görünmesini sağlanacağına dair ipuçları vereceğiz.

Oturma odası hem ailemiz ile en çok vakit geçirdiğimiz alan olmakla hem de misafirlerimizi ağırladığımız bir oda olmakla oldukça önemlidir. Herkes özellikle de bayanlar şık bir oturma odasına sahip olmak isterler.

Peki, nasıl? Şık bir oturma odasına sahip olabilirim diyorsanız, buna cevap olarak Kadınlive dekorasyon editörleri olarak derlediğimiz yazımızın devamını okuyarak öğrenebilirsiniz.

Basit ama şık bir oturma odası fikirleri;

oturma-odasi-sik-dekorasyon-önerileri-1

Oturma odanızı bir takım olarak düşünmelisiniz. Hali hazırda bir oturma odasına sahipseniz, sil baştan yapamayacağınıza göre artık elimizde ki odayı güzelleştirmeye bakmalıyız. Her zaman odada ki eşyalar arasında ki renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Çok güzel bir odayı uyumsuz renkler berbat gösterebilir.

oturma-odasi-sik-dekorasyon-önerileri-2

Tablolar, özellikle de parçalar halinde ki büyük birçok tablo hem odaya oldukça şık bir hava verirken hem de evinizin çok daha modern görünmesine katkıda bulunuyor. Avizeler de oldukça önemli bir ayrıntıdır. Avizelerinizi odanıza uygun bir formatta seçmek tavan ve oda bütünlüğüne oldukça yardımcı olacaktır.

oturma-odasi-sik-dekorasyon-önerileri-3

Televizyon masasının etrafını çok kalabalık tutmamaya özen göstermelisiniz, birkaç parçadan oluşan biblo ile hem çok basit görünmesinin önüne geçebilir hem de şık bir görüntü oluşmasını sağlayabilirsiniz.

oturma-odasi-sik-dekorasyon-önerileri-4

Oturma odanızda bir masa bulunuyorsa, masa üzerini de gereksiz kalabalıklar ile doldurmamalısınız. Bu odanızı hem çok boğucu hem de karmaşık gösterir. Onun yerine çok sevdiğiniz hoş duran bir çiçek koyabilir belki 3 4 adet okumaktan keyif aldığınız dergileri dahi geometrik şekillerde koyabilirsiniz.

oturma-odasi-sik-dekorasyon-önerileri-5

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu