Saç Modelleri

Ombre Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Ombre saç modelleri son zamanların en çok tercih edilen naturel saç renkleri arasında yer almaktadır. Krepe balyajını andıran bir görüntüsü vardır ve doğal bir görüntü sergiler. Ombre saç modelleri uç kısımlara doğru açılır ve kumral sarı tonlarından oluşmaktadır. Son dönemlerde sıklıkla kullanılan saç modelleri arasında yer almaktadır. Peki ombre saç kimlere yakışır? Diyorsanız, doğal görünümü nedeniyle hemen hemen birçok kadına yakışır. Bunun yanı sıra ombre saçlar kimlere nasıl yakışacağını detaylı bir şekilde bilmek gerekir.

Ombre saç modeli doğallığı seven birçok kadın tarafından tercih edilir. Bu hususta dikkat etmeniz gereken tek şey renk geçişlerinde özen gösterilmesi ve kişinin ten rengine göre tonlamanın yapılmasıdır. Naturel bir görünüm istiyorsanız kullanmış olduğunuz renk tonlarını ten renginize, saç tipinize ve göz renginize göre uygun olanı seçmeniz gerekir.

Sarışın ve beyaz tenli bayanların kullanacakları ombre saç sarı tonlarında ya da küllü sarı tonlarında tercih etmesi daha doğru olur. Saç dipleri koyu sarı tonlarında başlayabilir ve uçlara doğru açık sarı tonlar atılabilir. Beyaz tenli bayanlarda oldukça doğal ve güzel görünebilir. Bronz veya esmer tenli bayanlarda kumral tonlu ombre daha uygun olacaktır. Koyu kumral renk tonundan açık kumrala doğru renk geçişi sağlanan ombreler esmer bayanlara daha çok yakışır. Bu şekilde daha etkileyici ve daha çarpıcı görünüm elde edilebilir.

Ombre saç kullanmak istiyorsanız profesyonel bir şekilde yapılacağından emin olmalısınız. Saç diplerinde kullanılan ton rengiyle uçlara kullanılan ton rengi zıt olmamalıdır. Bunu sağlayabilmek için de profesyonel bir kişi tarafından yapılması daha doğru olur. Bu nedenle de evde uygulamaya çalışmanız doğru olmaz. Evde yapılan ombre saç modeli saçlarınıza ciddi zararlar verebilir ve yıpratabilir.

Ombre Saç Modelleri

Kadınlive saç editörleri olarak ombre saç modelleri görsellerini sizler için bir araya getirdik. Galeride göz atacağınız ombre saçlar size ilham kaynağı olabilir. Bu saç modelleri arasında gördüğünüz renk geçişleri fikir verebilir. Sözü daha fazla uzatmadan sizi galeri görselleri ile baş başa bırakıyorum.

Bu içerikte ilginizi çeker; Ombre Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Ombre Saç Renkleri ve Ombre Saç Modelleri / GALERİ

Ombre Uzun Düz Saç Modeli Feminen Stil

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu