Makyaj

Evde fransız manikürü

Fransız manikürü bazılarımız için tırnak boyasından daha doğal görünüyor. Bu konuda erkekler de bizimle hem fikir. Onlar da Fransız manikürünü kadınlara yakıştırır ve basit bir manikür olduğunu düşünüyorlar.

Ama her güzelin bir eyibi olduğu gibi Fransız manikürünün de eyibli tarafı uygulanmasının, tırnak boyası çekmekten zor olmasıdır. Klasik tırnak boyaların artık ustalaşan bizler birkaç dakikada tırnaklarımızı boyarken Fransız manikürü yapmak hayli zamanımızı alır ve her zaman da istediğimiz gibi kusursuz olmuyor. Salona gidip manikür yaptırmak size zor geliyorsa, size bu konuda yardım edelim.

fransız-manikür

El ayası: En basit yollardan biri olan elin içi beyaz tırnak boyası çekerek yaptığımız Fransız manikürü çok dikkat gerektirir. Yeterince dikkat etmezsek, istediğimizi elde edemeyiz.

fransız-manikür-1

Yuvarlak şerit yapışkan: Bu şerit yapışkanlarla parmaklarınızın beyaz bölümünü açıkta saklayıp Fransız manikürünü çok kolayca yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey şerit yapışkanın kaliteli olması ve iyi yapışması. Aksi takdirde beyaz tırnak boyası şeridin altına geçebilir ve emeğiniz boşa gitmiş olur.

fransız-manikür-2

Yapışkan bant: Bu yapışkanları da yuvarlak şerit yapışkan gibi çok kolay bulabileceksiniz. Tırnağınıza uygun şekilde yapıştırın Fransız manikürü edebilirsiniz. Burada da şeridi kaliteli olmasına ve iyi yapışmasına dikkat etmelisiniz.

Fransız manikür kalıplar: Bu kalıpları eczaneden alabilirsiniz. Bu kalıplarla çok kolay Fransız manikürünü edebilirsiniz. Oldukça basit yöntemdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu