Makyaj

Lens Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Lens Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı

Lens kullananlar göz sağlığı için birçok noktada dikkat etmesi gerekmektedir. Lensi kesinlikle makyajdan önce takmanız son derece önemli bir ayrıntıdır. Makyaj sonrası lens takmak için kesinlikle uzman olmak gerekmektedir. Lenslerinizi makyaj bulaştırarak takmak ciddi derecede zor ve sıkıcı bir durum olabilir.

Kadınlive kadın ekibi olarak lens kullanan kişiler nasıl makyaj yapmalı ve hangi noktalara dikkat etmeli bu konumuz da siz değerli okurlarımız için kaleme aldık.

Pudra; cildinize toz pudra yerine sıkıştırılmış pudralar kullanabilirsiniz. Böylelikle gözünüze partikül kaçma imkanı da en aza indirmiş olursunuz.

lens-makyaj-1

Allık; sürmek de çok ince bir ayrıntıdır. Tozlanmayı en aza indirmek için fırçayı yüzünüzde yavaşça gezdirmeniz son derece önemlidir. Darbelerden kaçınarak yumuşak kılları olan büyük bir fırçayla fazlasını alarak yüzünüze sürebilirsiniz. Bu işlemi yaparken mutlaka gözlerinizi kapalı tutmanız son derece önemli bir ayrıntıdır.

lens-makyaj-2

Göz farı; kullanırken sporlarını tercih etmeniz son derece avantajınız olacaktır. Ama fardan vazgeçemiyorum diyorsanız bunu azar azar sünger uçlu bir aplikatör yardımıyla yapmanız önemli bir inceliktir. Böylelikle gözünüze lens altına far parçalarının girmesini engellemiş olursunuz.

lens-makyaj-3

Eyeliner; sıvı veya kalem şeklinde bulunan hiçbir şekilde gözün alt kısmına sürmemeniz gerekmektedir. Yumuşak uçlu kalem eyeliner tercih etmeniz son derece önemlidir.

lens-makyaj-4

Rimel; farklı türlerini kullanmanızda kesinlikle bir sakınca yoktur. Fakat kirpiklerinizin hacmini daha çok artırmak için içerisinde mikro elyaflar barındıran rimel türlerinden uzak durmalısınız. Çünkü bu rimelin içerisindeki elyaflar gözünüze kaçabilir.

lens-makyaj-5

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu