Saç Renkleri

Saçlarını evde boyayanlara 7 teklif

Saç boyamak bazı bayanlar için genellikle stres atma aracıdır. Sürekli saç rengi değişen hanımlar her boyama için salona gitmek yerine evde kendileri veya yakın birine boyattırmayı seçerler. Bu seçenek salonda boyama tahsisatından kurtulmak için de iyi bir seçimdir.

Ancak unutmamak gerekir ki, saçlarınızda köklü değişiklik yapacaksanız, bunu evde yapmanız oldukça zordur ve aradığınızı bulamayabilirsiniz. Bunun için salona, işini çok iyi bilen saç ustasının yanına yürüyeceğiniz gerekir. Saçlarınıza birkaç ton değişiklik yapacaksanız, bunu evde çözmek mümkündür. Öyleyse saçlarınızı evde renklendireceğiniz, bu öneriler sizin için.

Saç boyama çekmecesi: Eğer saçlarınızı sürekli evde boyamayı düşünüyorsanız, bu boyama için bir çekmece ayırın. Burada saçlarınızı boyarken giyeceğiniz gömlek, havlu, tarak, saç ayırma aleti, broş, saç boyasını karıştırmak ve saça çekmek için fırça, eldiven ve bir kap mutlaka olmalıdır.

evde-saç-boyama-1

Vazelin: Saçlarınızı boyamaya başlamadan önce saçlarınızın bittiği yerden başlayarak alnınıza ve kulaklarınıza vazelin çekmeyi öneriyoruz. Boyaya bulaşmış olsa da, vazelinle birlikte temizlemek çok kolay olacaktır.

Saçları ayırmak: Boyarken saçları ayırmak çok önemlidir. Eğer saçlarınızı koyu bir renge boyayacaksanız, mutlaka boyun kısmından ayırmaya ve boyamaya başlayın. Boyun bölümü diğer bölümlere oranla rengi daha geç alacaktır. Eğer sarı bir renge boyayacaksınız, ön bölümden başlayabilirsiniz. Çünkü doğal sarı saçlarda ön bölümler daha açıktır.

Kirli saç: Saçlarınıza boya çekeceğiniz zaman en az bir gün önce yıkamanızı öneriyoruz. Saçlarınız çoktemiz olduğundan Gözenekleriniz açık olacağı için cildiniz buna göre etkilenebilir. Kirli saç temiz saçlara oranla rengi daha çabuk alıyor.

evde-saç-boyama-2

Deneme: Eğer boyanın saçınızda nasıl görüneceğini bilmek istiyorsanız, öncelikle görünmeyen bölgeye çekip kontrol edin.

Yeteri kadar boya: Saçınız uzunsa, bu durumla mutlaka karşılaşırsınız. Bir bölümde az boya kullanırkendiğer bölümlerde bunun tersi olabilir. Bu sorunla karşılaşmamak için ek bir kutu renk de almanız önerilir. Saç çekmecenizde gerekenlerden biri de artık boyanın olmasıdır.

Saç kremi: Saç boyalarının içinden çıkan kremleri boyama işi bittikten sonra mutlaka kullanın. Güneş ışınına koruyan kremlerden kullanmanız rengin saçlarınızda daha uzun vadeli ve yeni gibi kalmasına yardımcı olacaktır.

evde-saç-boyama-4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu