El ve Ayak Bakımı

Evde Manikür Pedikür Nasıl Yapılır?

Manikür Pedikür Nasıl Yapılır?

Havaların ısınmaya başlamasından itibaren açığa çıkar ayak ve ellerin bakımı da ayrı bir önem kazandı. Bu yüzden manikür ve pedikür sezonu da açıldı.

Birçok kişi güzellik salonlarında manikür ve pedikür yaptırıyor. Oysa herkesin eli ve ayağına değen bu malzemeler her ne kadar hijyenik hale getirilse de, sonuç olarak aynı temizlik hissinin yaşanması da söz konusu olmuyor. Manikür yapmak isteyenler için evde de birçok basit yöntemle el ve ayakların bakımlarının yapılması mümkündür.

Peki evde manikür pedikür nasıl yapılır merak mı ediyorsunuz? Bunun cevabı oldukça basit. Çünkü birçok kozmetik markette bulacağınız manikür pedikür setleri yardımınıza koşacak ve istediğiniz her an kişisel bakımınızı tamamlayabileceksiniz.

Adım Adım Evde Manikür ve Pedikür

Manikür ve pedikür için en ideal zaman banyo sonrasıdır. Banyo yapmak istemiyorsanız, ılık bir su hazırlayarak içine lavanta yağı ya da hoş kokulu bir vücut şampuanı sürebilirsiniz. Daha sonra da şu aşamaları takip etmeniz gerekecektir:

  • Önce ayaklarınızı daha sonra ellerinizi aynı aşamalardan geçirerek sıcak suyun içinde 15 dakika bekletin.
  • Daha sonra tırnak etlerinizi geriye iterek, vazelin sürün.
  • Havluyla vazelini silin ve fazla etleri kesin.
  • Daha sonra tırnaklarınızı kesin ve törpüleyin.
  • İstediğiniz renkte oje sürün ve kurumasını bekleyin.
  • Son olarak ellerinize nemlendirici uygulayın.

El ve ayaklarınızı her zaman bu şekilde temizleyebilirsiniz. Özellikle mat oje kullanırken, kremleme sürecini öne alarak, ojeyi en son sürün.

Evde Manikür ve Pedikür Yapmak için Hangi Malzemeler Lazım?

Evde pedikür yapmak isterseniz, öncelikle iyi bir tırnak makası ve törpünüzün olması gerekir. Kozmetik marketlerde birçok ürün bulunmaktadır. Tırnak etleri için uygun bir manikür makası kullanabilirsiniz.

Nasıl Malzemeler Kullanılmalı?

Paslanmaz çelik olan makas ve törpülerin kullanılması gerekir. Aksi halde başka ürünlerin kullanılması tırnaklarınıza ciddi zararlar verebilir.

Krem ve vazelin seçimlerinizde de doğal ürünleri tercih etmeniz uygun olacaktır. Bu ürünler ne kadar doğal olursa, o kadar iyi sonuç alabilirsiniz. Evde kendi kendine manikür yapmanız oldukça basit bir iştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu