Güzellik

Göz Alıcı Kirpiklere Sahip Olun

Eve kapandığımız günlerden sonra elbette tedbirlerimizi elden bırakmadan yavaş yavaş yaz gecelerine, tatil hayallerine heves etmeye başlıyoruz. İster gece ister gündüz olsun, kusursuz bir makyaja ulaşmak için önemli birkaç adım var. Göz makyajında ise en öncelikli adımlardan biri kirpiklerinizi daha çekici kılmak. Maskara tercihinizi farklı fırça tiplerine göre yaparak siz de çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.

rimel1

Yaza ve Sıcaklara İnat

Yaz aylarını iple çekiyor olsak da, beraberinde gelecek olan nem ve sıcak hava makyaj malzemelerimizi biraz değiştirmemizi gerektirebiliyor. Kış aylarında farklı özellikteki maskaraları kullanabilsek de, yazın en iyi maskara için suya dayanıklı makyaj malzemelerini tercih etmelisiniz. Böylece rimeliniz akmaz, dağılmaz ve en önemlisi bulaşarak tüm göz makyajınızı mahvetmez. Rimel fiyatları fırça ve özelliklere göre farklılık gösterse de, bakım ve güzelliğiniz için her zaman kaliteli ve güvenilir markaların ürünlerini tercih etmelisiniz.

rimel

Daha Uzun Kirpikler

Ah, o eski Türk filmleri, ah o Türkan Şoray kirpikleri yok mu? Kirpikleri tek tek ayıran rimeller o günden beri kadınların gözdesi olmayı asla bırakmadı desek doğru olur. Bu tarz rimeller, en kısa kirpiklerde bile yelpaze etkisi yaratarak onları ayırır, belirginleştirir. Eğer kirpiklerinizde hacimli, uzun ve dolgun bir görünüm yaratmak istiyorsanız, önce kalın fırçalı bir maskara seçmelisiniz. Sürerken fırçayı yukarıya döndürerek uyguladığınız takdirde maskaranız kirpiklere eşit dağılır, dolgunluk kazanır.

Hacimli kirpiklere sahip olmayı kim istemez ki? Siz de pek çok kadın gibi zayıf, seyrek ya da bir türlü dolgun görünmeyen kirpiklere sahipseniz hiç üzülmeyin. Tek yapmanız gereken maskaranızı doğru uygulamak ve size uygun makyaj malzemesini seçmek. Kirpikleri uzun gösteren rimel çeşitlerini deneyebilir, dipten uca zig zag hareketleri ile uyguladığınızda istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Bu hareket ile maskara kirpiklerin arasına eşit dağılır. Fırça yapısı ne kadar farklı olursa olsun, düz hareketlerle sürdüğünüz maskara ancak kirpiklerinizde uzunluk etkisi yaratacaktır. Oysa, zig zag hareketi fırça başı nasıl olursa olsun, kirpiklerinize hacim katar. En iyi rimel, sadece kirpik yapınıza hitap etmenin dışında doğru da uygulanmalıdır.

Günlük kullanımlarınızda ve özellikle kirpiklere hacim veren rimel uygularken iki kat sürerek daha hacimli bir etki yaratabilir. Eğer kirpikleriniz düz bir yapıya sahipse, onlara kıvrım ve hacim katmak istediğinizde, makyaj yaparken tek yapmanız gereken fırçanızı gözlerinizi kapatarak uygulamak olacaktır.

Bakışlarınız Şimdi Bambaşka

Göz makyajınızı harika bir dokunuşla tamamlamak istiyorsanız, GR Nude Look Full Volume Definitive Mascara – Maskara, geliştirilmiş formülü ile kirpiklerinizi daha uzun, hacimli ve belirgin göstermek üzere geliştirildi. Mükemmel fiber fırçası ile kolayca uygulayabilir, gün boyu etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Eğer sizde kirpiklerinizin yapışmasından sıkıldıysanız, özel tasarım kum saati şeklindeki fiber fırçası ile tüm kirpiklere dipten uca ulaşan GR Panoramic Lashes All in One Mascara – Maskara’yı denemelisiniz. 3D Fantastic Lash Mascara – 3D Maskara, içeriğindeki yoğun siyah micro-black pigmentleri sayesinde kirpiklerinize gün boyu daha siyah, daha uzun ve daha gür bir görünüm kazandırmak için geliştirildi. Esnek plastik fırçası ile kirpikleri tek tek tarayarak dipten uca %100’e varan, maksimum kıvrılma sağlar. 2020 trendlerini yakından takip ediyorsanız, siz de bu yaz ışıldamak isteyeceksiniz. GR Diamond Breeze Glitter Topcoat Mascara-24k Gold, kirpiklerine altın rengi bir ışıltı katmak isteyenler için, tek başına ya da maskaranın üzerine uygulanabilir. Sizi, cildinizi ve ihtiyaçlarınızı en iyi anlayan makyaj ürünleri için Golden Rose hep yanınızda!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu