El ve Ayak Bakımı

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkartılır?

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkartılır?

Merhabalar, bugün biz bayanların sıklıkla sorun yaşadığı bir konuya değineceğim. Tırnak bakımı yaparken rengarenk ojeler kullanıyoruz, ancak bu ojeleri daha sonra çıkartmakta, sorun yaşayabiliyoruz. Evet, aseton var ama koyu renk ojeleri, asetonla çıkartsak bile daha sonradan tırnakta iz bırakabiliyor. İşte bu sebepten bugün siz kadinlive.com okuyucularımız için “Koyu renk oje nasıl çıkartılır?” adlı başlığını, hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. Eğer sizde ojelerin’izi çıkartırken sorun yaşıyorsanız, aseton kullanımı yetmiyor ve ojelerin izi hala tırnağınız da kalıyor ise bu anlatımım, tam size göre diyebilirim. Çünkü bugünkü anlatımımda, koyu renk ojeleri çıkartmak için birçok püf noktadan bahsedeceğim ve aynı zamanda daha önce duymadığınız, bazı kolay yöntemlere de değineceğim. Şimdi dilerseniz anlatımıma koyu renk oje çıkartmanın püf noktalarından, başlamak istiyorum.

Koyu Renk Oje Çıkartmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Evet, birçoğumuz asetonu kullanırken, hata yapıyoruz ve bu sebepten de hem aseton normalden daha erken bitiyor. Hem de tırnaklarımız ve tırnakların yanındaki deriler, hasar görüyor. Peki, koyu renk oje çıkartırken, bu tarz sorunların yaşanmaması için ne yapılmalı ve oje çıkartırken daha çok hangi yöntemler, uygulanmalıdır? Öncelikle oje çıkartılırken, sabırsızlıkla pamuğu oynatıp ve silmeye çalışmak, oje çıkartma yöntemine haykırı. Çünkü kişi ojenin kimyasının çözülmesini, beklemeden direk ojeyi çıkartmaya çalışıyor ve bu sebepten de hem oje temiz çıkıyor hem de tırnaklarınızın yanındaki deriler, zarar görüyor. Bu tarz sorunlar ile uğraşmamanız içi önce ojenin kimyasını, bozmanız gerekiyor. Nasıl mı?

Koyu renk oje

Koyu renk oje çıkartırken, bir pamuk yardımıyla işleminizi yapmalısınız. Peçete kullanımı, size yeterince yardımcı olmaz. Bunun için oje çıkartırken pamuk kullanmanız, sizin için daha avantajlı olacaktır. Oje çıkartma işleminizi gerçekleştirirken, küçük bir pamuk parçasına aseton dökerek tırnağınızda, biraz bekletip daha sonra tek hamle ile temizlemelisiniz. Dikkatinizi çekerim temizlerken, tek hamle ile dedim. Pamuğu sağa sola oynatarak temizlemek, ojenin tırnakta iz bırakmasına sebep olur. Asetonlu pamuğu tırnağınızda bekletmeden temizleme işlemini yaparsanız, ojenin kimyasal yapısı henüz çözülmediği için yine tırnakta, iz bırakır. Tek hamle ve biraz bekletmek ile kusursuz bir oje temizliği, yapabilirsiniz.

Koyu Renk Oje Çıkartma Yöntemi

Koyu renk oje çıkartırken, en etkili yöntemlerden biriside, vazelindir. Vazelin koyu renk ojenin kimyasal yapısının, daha kolay çözülmesini sağlar ve tırnakta herhangi bir iz bırakmaz. Öncelikle oje temizliğine başlamadan önce koyu renk ojenin üzerine vazelin sürüp, biraz beklemeniz gerekiyor. Daha sonra tıpkı yukarıda bahsettiğim gibi asetonlu küçük bir pamuk parçası yardımıyla, tırnak da çok az bekleterek tek hamle ile temizliğinizi, yapabilirsiniz. Bu küçük ama etkili yöntemleri evinizde denediğiniz zaman ne kadar etkili olduğunu, sizde kendi gözleriniz ile göreceksiniz. Bu sebepten oje çıkartırken zorlanıyorsanız, basit ama son derece etkili bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu