Makyaj

En kolay makyaj temizleme yolları

En kolay makyaj temizleme yolları

Her gün makyaj yaptığınız zaman eğer temizlemeyi aksatırsanız işiniz hiç de iyi değil. Bu yüzden çok pahalı yöntemlere başvurabilir ve bu sonuçlar bazen sizi memnun bile etmeyebilir. Kadınlive kadın ekibi bu yazısında makyaj temizlemenin en etkin yöntemlerini ele aldı. Hem ucuza hem de en yüksek kalitede makyaj temizleme ürünleri alttaki yazıda…

En kolay makyaj temizleme yolları

Vazelin: Önce vazelini yüzünüze yedirin ve bir süre bekleyin. Bekledikten sonra bir pamuk yardımıyla yavaşça silin. Göreceksiniz ki bu yöntem tek de sizi başarıya ulaştıracaktır. Ayrıca çok ucuz ve ömrü uzun ömürlüdür. Vazelin zaten herkesin günlük bakım listesinde var olan bir üründür neden bu işe de yaramasın?

Çocuk yağı: Olabilecek en iyi kullanım şekli bir pamuk yardımıyla yüzünüzde gezdirmektir. Ama gözünüzün içine kaçmasından sakının ve göz çevrenize yuvarlak hareketlerle beraber uygulayın. Sadece göz çevresinde ki fondötenin değil eyeliner ve göz kaleminin de çıkmasına yardımcı olur.

Zeytinyağı: Ne yaparsanız yapın olmadıysa mutfağa koşun. Zeytinyağının taze olmasına özellikle dikkat edin. Her zaman yemekte kullandığınız bu ürünü yüzünüze sürmek size başlarda garip gelebilir ama her yerde yüksek fiyata satılan zeytinyağı maskelerini sakın unutmayın.

Bal: Mutfak demişken baldan bahsetmeden geçmek olmaz. Muhtemeldir ki en faydalı gıdalardan biri baldır. Hatta fark ettiyseniz birçok bakım ürününün içinde bulunur. Fakat bir eksi yanı varsa o da fazla kullanıldığında yüzde istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor olmasıdır. Kullanım için en ideal şekil parmaklarınıza az miktarda alıp ince bir tabaka halinde yüzünüze sürmenizdir. Bal cilt için önemli bir besin deposudur yararlarını gözle görmeye başladığınızda maske olarak da kullanabilirsiniz.

Yoğurt: Garip ama doğru, yoğurt. Ama ham yoğurt yani katkı maddesi veya meyve tarzı aromalı şeylerden uzak olmalıdır. Gözünüze bulaşmasından sakının ve yüzünüzden iyice temizleyip yatmaya gidin çünkü yoğurdun içinde ki bakteriler bütün gece yüzünüze zarar verebilir.

Aloe Vera: Bu işlem sadece ciltte yanıklar için kullanılmaz. Eğer cildiniz yağlıysa ve daha kötüye gitmesinden şüpheleniyorsanız bu işlem sizin bir numaranız olmalıdır. Genelde kirpik tuşlarını çıkarmak için kullanılır fakat siz bütün makyajınızı temizleme de kullanabilirsiniz. Cildinizi germeden yumuşatan ve sonradan yapışkan bir his bırakmayan bu maskeyi çok seveceksiniz. Bunlara ek olarak aloe gözünüzü kötü etkileyip alerji sebebiyetiyle kızartmaz.

Hindistan cevizi yağı: Bu seçenek çoğu kadının aklına gelmez ve şans verilmez. Bu yağ tam da şişede durduğu gibi durmayanlardan. Şişede dururken kalın gözükür fakat elinize aldığınızda hemen dağılır. Göz çevrenize dairesel hareketlerle uygulayın. Tıpkı diğer yağlar gibi uygulayın bunun da yapışkan etkisi yoktur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu