Saç BakımıSaç

Evde Saç Bakımı Ve Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Saç Bakımı Ve Saç Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Biz bayanların belkide günde defalarca şekilden şekle soktuğumuz saçlarımızın, en az görünüm kadar bakımı da ciddi önem arz ediyor. Görünümü için verdiğimiz uğraşlar saçlarımızın yıpranıp, dökülmesine ve kırılmasına sebep olabiliyor. Tabi, bunun sonucunda da doğal olarak bakımsız saçlarla mücadelemiz başlıyor. İşte bu gibi sağlıksız sonuçlarla karşılaşmamanız için bugünkü kalemimi siz; sağlıklı, bakımlı ve bir o kadar da güçlü saçlara, doğal yollarla daha kolay bir şekilde sahip olmak isteyenler için “Evde saç bakımı ve saç bakım maskesi nasıl yapılır?” başlığı altında, konumu dizayn ettim ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım.

saç bakımı

Evet, Eğer sizde “Evde saç bakımı ve saç bakım maskesi nasıl yapılır?” merak ediyorsanız ya da etkilerini öğrenmek istiyorsanız, bu ele aldığım konum tam size göre diyebilirim. Saçlar bir hassas yapıya sahip olan fidana benzer ve ona göre de bir muamele ister. Bakımlı saçlara sahip olmak istiyorsanız öncelikle bilmeniz gereken, saçınızın neye ihtiyacı olduğudur. Nasıl bir fidanın suya ve topraktaki minerallere ihtiyacı varsa saç içinde aynısı geçerlidir.

Saç Bakımı

Evet, Saçlarınızın neye ihtiyacı olduğunu keşfetmeniz gerektiğinden bahsettik. Bu keşfi yaptıktan sonra saçınızın eksiklerini tamamlayacak evde saç bakımı yapmanız, saçlarınızın yavaş yavaş toparlanıp güçlenmesini sağlayacaktır. Peki, nasıl? Şimdi sizlere saç köklerin’izdeki ve saçınızdaki eksik mineralleri tamamlayıp, ‘sağlıklı saçlara nasıl sahip olunur?‘ ondan bahsedeceğim. Saç kökleriniz, vitaminsiz kalabilir ve saçlarınıza bakımsız bir izlenim, verebilir. Bakımsız saçlardan kurtulmanın birçok yolu, günümüzde mevcut. Ancak bunlardan ziyade, ben sizlere evde daha kolay ve daha doğal yöntemlerle, bakım yapabilmeniz için tamamen doğal yağlardan oluşan bir saç bakım maskesinden, bahsedeceğim.

Evde Saç Bakımı

Evinizde hiç bir kuaföre uğramadan, tamamen doğal ve son derece etkili bir saç bakım maskesi, yapmak ister misiniz? O halde, saç bakım maske tarifimizin yapımına ve uygulanışına, adım adım başlayalım. Evde saç bakımı için ne tarz malzemeler gereklidir?

Evde saç bakımı

Saç bakım maskesi için gerekli malzemeler;

  • Zeytinyağı,
  • Lavanta yağı,
  • Ceviz yağı,
  • Badem yağı,
  • Susam yağı,
  • Sarımsak yağı,
  • Çörek otu yağı, saç bakım maskenizi oluşturmanız için yeterli olacaktır.

Evde doğal saç bakım maskesi

Yukarıda sıraladığım tüm bitkisel yağlardan üçer tatlı kaşığı alarak, bir karıştırma kabında iyice karıştırın. Daha sonra yıkanmış temiz saçlarınıza diplerden başlayarak, mesaj yaparak iyice yedirin. Bu işlemi saçınızın her yerine uyguladıktan sonra yaklaşık 2 saat saçınızda bekletip, ılık su ile sacını yıkamanız yeterli olacaktır. Bu doğal yağlarla oluşan saç bakım maskesini haftada 3-4 kere yapmanız, saçınız için daha avantajlı olacaktır.

saç bakım maskesi nasıl yapılır

NOT: Bu saç bakım maskesi, saçınızı daha bakımlı göz alıcı kılmakla birlikte, nemli ışıl ışıl ve aynı zamanda da içerisinde ki sarımsak yağı sayesinde, saçlarınızın daha hızlı uzamasını da sağlayacaktır. Dileyenler eczaneden E vitamini alarak, karışıma ilavede edebilir. Bu tamamen tercihinize kalmış bir durumdur. Ancak takviye vitamin alınmadan da bakımlı muazzam saçlara, bu maske sayesinde sahip olmak, elbetteki mümkün.

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu