Moda

Yılbaşı İçin Püsküllü Elbise Trendi

Moda Trendleri: 2021-2022 Püsküllü Elbise

Yılbaşı için püsküllü elbise modelleri

Kış trendleri arasında olan 2021-2022 püsküllü elbise, bu sezon özellikle gece elbiseleri için oldukça güncel ve hatırı sayılır bir yere sahip. Püsküllü elbise trendi önümüzdeki bir kaç yıl için gerek kış, gerekse yaz sezonun da sık sık rastlayacağımız elbiseler arasında olduğunu söylemek mümkün.

puskullu elbise 2

Püsküllerden bahsetmişken, küçük bir hatırlatma yapmadan edemeyeceğim, 1920’li yılların moda akımları anlatan önemli bir detay. O dönemlerde kanto dansları, belki hatırlayanlarınız vardır. Özellikle de ‘Çarliston (Charleston) Dansı’ birçok insan tarafından o kadar çok sevilmiş bir dans stili olarak trend haline dönüşmüştü. Bu dans stilinden o dönemim kıyafetleri de etki altında kalmıştı.

puskullu elbise 3

Bu dansı bilenler, oldukça hareketli bir dans olduğunu da bilirler, bundan dolayı bu dansı uygulayacak kişilerin hareket kabiliyetini etkilememesi için özel elbise ve giysiler tercih edilirdi. Püsküller de bu dansı uygulayan bayanlara eşlik etmesi için en önemli detaylar haline geldiği 20’li yıllar geçmişten günümüze ilerlemiş bu dönemde moda dünyası nasıl etkilenmeye devam edecek hep birlikte göreceğiz.

puskullu-elbise-1

Yeni yıla girerken, püsküllü elbise modelleri parti ya da yeni yıl kutlamalarına uygun yılbaşı gecesi için çok şık ve güzel bir alternatif sunabilir. Çarliston, dans, kanto, püsküllü elbise hakkında bahsetmişken de Nurhan Damcıoğlu‘nu buradan anmamak olmaz.

puskullu elbise 4

Nurhan Damcıoğlu‘nun püsküllü elbisesi ile ‘Çapkınım Hovardayım’ video’daki şarkısı da Kadinlive.com takipçilerine gelsin… Püsküllü elbiseler için aşağıdaki galeriyi inceleyin.

Çapkınım Hovardayım Videosunu İzle

Yılbaşı İçin Püsküllü Elbise Trendi / GALERİ

Bir önceki konumuz da sizlere Mikro trend mavi deri ceketler başlıklı makalemiz de deri ceket ve mavinin uyumu hakkında bilgiler vermiştik.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu