Makyaj

Pastel Oje Renkleri ve Numaraları

Pastel Oje Renkleri ve Numaraları

Oje denildiğinde pastel renkler ve nüde tonlar oje sürmek isteyenlerin ilk tercihidir. Her kıyafete göre bir oje seçmenin mümkün olduğu günümüzde, çabuk kuruyan ojeler, mat ojeler ve değişik tırnak süslemelerle tırnakların temizliği sağlanabilir.

Birçok kişinin pastel oje renkleri ve numaraları konusunda merak ettiği konuyu çözmenin en iyi yolu, ojeyi deneyerek satın almaktır. Deneyerek daha kolay karar verebilirsiniz. Çünkü bazı ojelerin rengi koyu gibi görünse de, sürünce açık renk olarak görünebilir. Açık renk görünen ojeler de her zaman açık tonlarda çıkmayabilir.

Bu yüzden ojelerin numaraları konusunda markadan markaya değişiklik gösterilebileceği unutulmamalıdır.

Pastel Oje Renkleri

Oje Seçimi Nasıl Yapılır?

Oje seçimi yaparken, mutlaka ten renginize uygun renkleri denemelisiniz. Bazı renkler arasından oje seçmek istediğinizde, teninizde hoş görünmeyebilir.

Bu yüzden deneyerek almanız her zaman daha uygun olabilir. Oje kullanmak istediğinizde, tırnaklarınızın bakımlı olması da şarttır. Aksi halde ojeler tırnaklarınızın ve parmaklarınızın kötü görünümünü önlemeyecektir.

Tırnak etlerinin geriye itilmesi, fazla etlerin temizlenmesi iyi bir seçim olacaktır. Tırnaklarınızı vazelinle yumuşattığınız tırnaklarınızı iyice kuruduktan sonra ojelemeniz uygun olacaktır. En sık kullanılan oje renkleri kırmızı, pembe ve kahverengi tonlarıdır. Bu tonların değişik seçeneklerini bulabilirsiniz.

Kıyafetlerinizle uygun ya da kontrast renkler tercih ederek, her zaman şık görünebilirsiniz ve bakımlı ellerinizle temiz görünebilirsiniz.

Pastel Oje Rengi ve Numarası

Oje Temizliği

Ojelerin iki günde bir temizlenmesi ve tırnakların hava alması şarttır. Aksi halde tırnakta sararmalar ve kırılmalar ortaya çıkabilir. Bu yüzden ojelerin rutin temizliği oldukça önemlidir.

Düzenli olarak kalyon sürerek bakımını yapacağınız tırnaklarınızı kesip törpülemeyi de ihmal etmemelisiniz. Tırnaklarınızın çok uzun olması hareket kabiliyetinizi de etkileyecektir. Abartmadan kullanacağınız ojeleri ince katman halinde sürmeyi ihmal etmemelisiniz.

Her zaman temiz bir şekilde kullanacağınız ojeleriniz, tırnaklarınızda şık bir şekilde görünmektedir. Tırnak bakımında oje kullanımı oldukça önemlidir.

Hangi Renk Ojeler Moda?

Sezonun modasında popüler olan renkler ojelerde de kedini göstermeye başladı. Flormar markasının M26 Curry rengi başta olmak üzere, sarı ve bronz tonları her yeni yılda tercih edilen oje renkleri olacak.

En Çok Tercih Edilen Pastel Oje Renkleri ve Numaraları

Pastel mint yeşili ve mavi oje renkleri

Yeşil ve mavi tonlardaki oje renkleri gücü simgeleyen renklerdir. Eğer sizde gücünüzü tırnaklarda göstermek isterseniz, bu oje renklerini deneyebilirsiniz.

  • Maybelline oje renk show 651 serisi
  • Maybelline oje renk show 754 serisi

Nude oje renkleri

Makyaj trendlerinde ön planda olan nude renk tonları artı tırnaklarda da oldukça popüler. Nude oje renkleri esmer bayanlara en çok yakılan oje renklerindendir. Eğer sizde esmer tenli bayansanız bu rengi mutlaka denemelisiniz.

  • Essie nude oje renk 79 serisi

Pastel pembe oje renkleri

Pembe renk tonları bayanlar için vazgeçilmez renklerdendir. Koyu ya da krem tonlarında giydiğiniz bir kıyafetlere pastel pembe oje harika bir kombin yaratabilir.

  • Essie pembe oje renk 101 serisi
  • Maybelline pembe oje renk show 31 serisi

Sarı pastel oje renkleri

Sarı renk tonları çok fazla bayan tarafından tercih edilmese de bu yılın en popüler renkleri arasında olduğu söylemekte fayda var. Özellikle bu rengi tırnaklarınızda mutlaka denemelisiniz.

  • Pastel sarı oje renk 143 serisi

Kırmızı pastel oje renkleri

Kırmızı cesurluğun, gücün simgesi üstelik bayanların tutkusu olan bir renktir. Bu rengi tırnaklarda mutlaka kullanmalısınız.

  • Maybelline kırmızı oje renk show 352 serisi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu