Saç ModelleriSaç

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri Ve Yapılışları

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri Ve Yapılışları

Biz bayanların ilgi odağı olan, saçlarımızın en az bakımı kadar görünümü de bizler için önem arz eden bir durum. Saçlarımızı şekilden şekle sokarak sürekli saçlarımız için en iyisini araştırıp, uygulamaya bayılırız. Saçlarımız hakkında yaptığımız bu araştırmalardan biriside, evde yapılabilecek saç modelleri ve yapılışlarıdır. İşte bu sebepten bugün siz saç modelleri öğrenmek isteyen okuyucularımız için “Evde yapılabilecek saç modelleri ve yapılışları” adlı başlığını, hazırladım ve yine sizler içinde bu başlık altında, evde yapılabilecek saç modellerinden örnekler vererek, anlatıma sunacağım. Eğer sizde “Evde kuaföre gitmeden nasıl göz alıcı saç modelleri yapabilirim?” diyorsanız, bu anlatımım tam size göre diyebilirim. Şimdi dilerseniz, biz bayanların ilgi odağı haline gelen bu konun anlatımına, evde yapılabilecek saç modellerinin örneklerini vermekle, başlayalım.

Evde yapılabilecek saç modelleri

Evde Yapılabilecek Saç Modelleri

Evde yapılabilecek saç modellerinin örnekleri;

  • Örgü modelleri,
  • Örgülü topuz modelleri,
  • Dağınık topuz modelleri,
  • Dağınık atkuyruğu modelleri,
  • Atkuyruğu modelleri,
  • Acık örgü modelleri,
  • Düz atkuyruğu modelleri,
  • Düz acık saç modelleri,
  • Dalgalı acık saç modelleri,
  • Kısa saç modelleri gibi evde saç modellerini uygulamamız, mümkün.

Evde saç yapmak

Peki, bu saç modelleri nasıl yapılır ve yapılışındaki püf noktalar nelerdir? Saçlarımızı şekillendirirken, saç tellerini kırmaya, yapay aletler ile yıpratmaya ve dökülmesine sebep olacak kimyasal karışımlar, kullanmamaya dikkat etmemiz gerekiyor. Aksi takdirde saçlarımızın görünümü için güzel göz alıcı modeller verelim derken, saçlarımızın sağlığıyla oynarız ve bununla beraberde sağlıksız ve bakımsız saçlarla mücadele etmek, zorunda kalabiliriz. Evde yapılabilecek saç modellerini sıraladığımıza göre gel gelelim bu saç modellerini evde uygularken dikkat etmemiz gereken, hususlara.

Saç

Evde saçlarımızı şekillendirmek istiyorsak; kalın, ince ve fırçalı tarak çeşitleri gibi imkânlarımızın olması, bizlere kolaylık sağlayacaktır. Aynı zamanda da toka çeşitlerimizin, fazla olması da önemli. Özellikle saçlara, topuz ve kabarık şekiller vermek istiyorsak, o zaman tarak ve toka çeşitlerimizin olması, farz gibi bir şey oluyor. Evet, şimdi dilerseniz “Evde yapılabilecek saç modelleri ve yapılışları” adlı konumuzun anlatımına, saç modellerinin yapılışından devam etmek istiyorum.

Evde saç şekillendirme

Evde Yapılabilecek Saç Modellerinin Yapılışı

Evde saçlarınızı şekillendirirken, jöle kullanımına dikkat! Yoğun kullanılan jöle, saçların dökülmesine ve kep’eklenmesine sebep olur. Şekillendirme yaparken de verdiği şeklin güzelliğinden çok zararı dokunur. Bu yüzden saç şekillendirme yaparken jöle kullanımını, kesinlikle önermiyorum.

Evde saç örgü modeli

Evde yapılabilecek saç modellerini siz okuyucularımız için yukarıda maddeler halinde sıraladım. Şimdi evde tek başınıza saçlarınızı yapmakta zorlan’mayasınız diye de sizler için adım adım görsel örnekler, hazırladım ve yine sizler içinde anlatımımda, yer vereceğim. Evet, “Evde tek başıma herhangi bir kuaför yardımı almadan, saçlarımı nasıl şekillendir’irim?” diyenler adım adım düzenlediğim ve dikkatle incelendiğinde herkesin kolaylıkla yapabileceği, aşağıdaki görsel sunumlardan, yararlanabilirler.

evde örgülü atkuyruğu nasıl yapılır           Saç Mdelleri            Evde saçlarımı nasıl sekillendirip dalgalı model verebilirim.            Evde uzun saçları örgü ile şekillendirme

evde kısa saçlara örgü nasıl yapılır

Evde duz atkuyruğu nasıl yapılır                 Evde pratik dağınık topuz nasıl yapılır                 Evde kolay örgülü saç modelleri

evde şık dağınık topuz nasıl yapılır

evde uzun saçları örgü ile şekil vermek

Evde örgü ile yüksek topuz

Evde örğülü saçlar yapılışı

Acık dalgalı saçlara uygun saç modelleri

Evde balık kılcığı örgü modeli nasıl yapılır

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu