Aşk & İlişkilerHayata dair

Kadınlar Neden Aldatır Ve Güncel Aldatma Arzusunun Sebepleri Nelerdir?

Kadınlar Neden Aldatır Ve Güncel Aldatma Arzusunun Sebepleri Nelerdir?

Şuana kadarki anlatımlarım da hep “Erkekler neden aldatır?” onun hakkında bilgi ve olasılık aktarımı, yaptım. Bugünkü anlatımımda ise “Kadınlar neden aldatır?” ona değineceğim. Birçoğumuzun merak ettiği konulardan birisi olan kadınların aldatma iç güdüsü, toplumumuzda tartışılıyor. Bir kesim kadınlar aldatmaz ya da aldatmak istese bile aldatamaz derken, bir kesimde kadınların aldatma oranı erkeklerden daha fazladır diye, dile getiriyor. İşte tüm bu tartışmaları netleştirmek adına bugün siz kadinlive.com okuyucularımız için “Kadınlar neden aldatır ve güncel aldatma arzusunun sebepleri nelerdir?” başlığını, hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım.

Kadınlar Neden Aldatır?

Kadınlar aldatır mı? Neden aldatmasın ki? Aldatmak insana özgü bir özellik değil mi? Evet, aldatmak insana özgü bir davranış biçimi. Ancak kabul görülecek hoş bir davranış biçimi, elbette ki değil. Kadınların aldatmasının altında birçok neden yatabilir. Kadınlar, cinsel tatminsizlik yüzünden aldatan birçok erkeğin aksine, duygu tatminsizliği yüzünden aldatma ihtiyacı duyar. Kadınlar neden aldatır? Sorusunun tanımını yapmak elbette kolay değil, bu tanım kadından kadına değişiklik gösterir.

Kadınlar neden aldatır

Kadınların birçoğu ruhsal olarak doymak ister. Yani ilgi ister. Eğer, eşinden veya sevgilisinden istediği ilgiyi göremez ise aldatma olasılığı yükselir. Tabi bu her kadın için geçerli değil, bir kısmı da aldatmaz ve sevgilisinden soğuduğu için vazgeçip hayatına, yeni ve istediği gibi bir ilişki ile devam eder. İlgisiz bir eşe veya sevgiliye sahip olan bir kadın, ilgili ve sevgisini daha çok gösteren erkeklere yönelebilir ve bu duruma da bir nevi eşi sebep olur. Ona olan sevgisini tam anlamıyla göstermediği için kadında güncel aldatma arzusu oluşur. Her aldatan kadın, ruhsal tatminsizlik içinde aldatmaz. Aldatmasının birçok sebebi olabilir. Evet, ortalamalara göre aldatan kadınların birçoğu ruhsal tatminsizlik için aldatır ama cinsel tatminsizlik içinde aldatan kadınlar, günümüzde yok değil. Peki, kadınların güncel aldatma arzusunun sebepleri nelerdir?

Güncel Aldatma Arzusunun Sebepleri Nelerdir?

Aldatmayı hastalık boyutuna kadar taşıyanlarda var. Hatta aldatıldığı için aldatmak isteyenlerde. Peki, bu normal mi? Tabi ki hayır! Ama ne yazık ki var. Kadın olsun erkek olsun, fark etmiyor. Aldatmayı marifet sayanlar var ve bunu da genellikle mutlu olacaklarına, inandıkları için yapmaktadırlar.

Kadınların aldatmasında ne gibi sebepler vardır

Evet, yanlış duymadınız mutlu olacaklarına inandıkları için aldatmayı, bir bağımlılık gibi hastalık boyutunda yaşayanların sayısı günümüzde oldukça fazla. Peki, hastalık boyutundaki bu güncel aldatma arzusunun, asıl sebebi nedir? Bilmek ister misiniz? Mutluluğu bulmak değil, yanlış yerde yanlış düşünceler ile mutluluğu aramak için bu tarz bir seçeneği tercih etmek. Ayrıca aldatmayı bağımlılık derecesinde yaşayanların birçoğu sevgiyi, karşılıklı gerçek bir ilişkiyi ve bu ilişkinin getirdiği güven duygusunu, yani gerçek ilişkinin verdiği mutluluğu, hiç tatmamış kişilerdir. Tabi bir kesimi de bu ilişkileri yaşayıp, daha sonradan duygusal ve ruhsal açıdan, ciddi yaralar aldıkları için karşı cinsle olan ilişkiyi, ciddiye almazlar. Hatta ve hatta bir yerden sonra psikolojik olarak kopuk yaşayarak, kendisi ve çevresi ile dalga geçecek boyutlara kadar, ruh hali ilerleyip kendilerini kandıracak kadar da değişiklik, gösterebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu