Kombinler

Fötr Şapka Modelleri ve Kombinleri

Fötr Şapka Modelleri ve Kombinleri

İlginçtir bir kaç sezondur, erkek gardırobunun tam anlamıyla kadınlar ele geçirip :) Şapkalarından, ayakkabılarına kadar. Vaktiyle babamın kullandığı şapkanın bir gün moda olacağı aklımın ucundan geçmezdi. Hemde erkek giyimi modasında değil, kadın giyimi modasında. Moda dünyası, hollywood yıldızları, moda bloggerleri herkes bu fötr şapkaları severek takıyor.

fedora şapka 2

İngilizce “Fedora hat” denilen bu şapkalar XIX yüzyılın başlarında Amerika’da kişi resmi kıyafetleri ayrılmaz bir parçası olmuştur. Fakat 1950 yılından giysiler daha rahat bir hal almış ve fötr şapkalarda güncelliğini yitirmişti. 1970’lerin ortalarında Michael Jackson’la tekrar moda olan fötr şapkalar galiba, moda dünyasında şimdiki kadar trend olmamıştı.

fedora şapka 1

Genellikle zaman geçse de modası geçmeyen şapka giyime özel şıklık katan bir aksesuardır. Fötr şapkalarstilimizi ayrı bir mertebeye taşıyor desem yanlış söylemiş olmam. Sezonun trendi ise şapkaları şallarla birlikte kullanmaktır.

fedora şapka 8

Fötr şapkalar her giyim tarzına uygundur. Pantolon ve etekle kullandığınız zaman daha feminen bir tarz, pantolon, tayt, gömlek ve t-shirtlerle giyindiğiniz zaman ise daha maskülen bir tarz oluşturabilirsiniz.

fedora şapka 6

Kadınlive moda editörleri olarak bir dizi sizler için fötr şapka modellerifötr şapka kombinleri fotolarını sizler için hazırladık. Bu kombin ve modeller sizlere fikir ve ilham verici olabilir.

fedora şapka 19

Fötr Şapka Kombinleri / GALERİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu