Makyaj

Kirpikleri Mükemmelleştiren, Bakışlara Cazibe Katan Rimel Ürünleri

Bakışlarınızı daha çarpıcı kılacak hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak ister misiniz? En iyi markaların farklı özellikler sunan en kaliteli maskaraları Watsons’ta sizlerle. Dilediğiniz ürünü seçerek bakışlarınıza etkileyici dokunuşlar sağlayabilirsiniz.

Rimel mi Maskara mı?

Ürün için rimel ve maskara kelimelerinden hangilerinin kullanılması gerektiği birçok kadın için kafa karıştırıcıdır. Aslında ürünlerin genel adı maskaradır ancak ürünün mucidi kimyager Eugene Rimmel kirpik uzatıcı makyaj malzemeleri ile o kadar özdeşleşir ki adı bugün, hala ürünlerle anılır. Ünlü kimyagerin kozmetik markası ise Watsons’ta bulabileceğiniz Rimmel London’dan başkası değildir. Maskarayı icat eden marka, günümüzde de rimel gibi birçok makyaj ürünüyle kadınların tercihi oluyor. Birçok dilde maskaranın eş anlamlısı olan rimel, 19. yüzyıldan bu yana kullanılmaktadır.

maskara

 

Rimel Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Suya dayanıklı rimel çeşitleri bulunur. Makyajınızın her koşulda ve uzun süre sabit kalması için alacağınız ürünün suya dayanıklı olmasına dikkat edebilirsiniz.
  • Birçok farklı renkte kirpik makyaj ürünü bulunur. Siyah, kahverengi, mavi, mor, gri ve yeşil en çok tercih edilen renklerdir. Ürün alırken rengine dikkat etmelisiniz.
  • Eğer kirpiklerinizin düzlüğünden şikayetçiyseniz kıvıran, hacimsizliği konusunda destek arıyorsanız hacim veren, kısalığını sorun ediyorsanız uzatan ürünleri alabilirsiniz. Bazı fırçalarda üçlü etkiyi bir arada bulabilirsiniz.
  • Bazı ürünlerin bakım etkisi mevcuttur. Serum destekli modeller ile makyaj esnasında kirpiklerinizi besleyebilirsiniz.

maskara1

Çarpıcı Bakışlar Sokakta: İşte Son Rimel Trendleri

Son yıllarda görünür olan “less is more” trendi önümüzdeki sezon da etkisini sürdürmeye hazırlanmakta. Doğal görünümlü makyajları doğal kirpiklerle tamamlamak gerekir. Kirpiklere uygulandığı gibi kaşlara da sabitleyici maskaralar sürülerek doğal ve çekici bakışlar hedeflenir. Önümüzdeki sezon, alt kirpikleri maskara ile birleştirmek de trend olacaklar listesinde yer alır. Geçmişte Madonna ile tanınan üçlü alt kirpikler yeniden sokağa inmek için gün saymakta. Kirpiklerinizi hafifçe uzattıktan sonra bir cımbız ile üçlü üçlü gruplandırmak yeterli. Yılın en ilginç trendi olacak kirpikleri, çok fazla rimellememek ise uygulamanın püf noktasıdır. Gözü çerçeveleyen renkli maskara çeşitlerini de geleceğin makyajlarında görebilirsiniz. Neon renkler, canlı kirpikler en iddialı makyajların vazgeçilmezi olmaya hazırlanır. Hem üst hem de alt kirpiklerinizi maskaralamayı unutmamalısınız.

Maskara Nasıl Kullanılır?

  • Kirpikleriniz tüm denemelerinize rağmen dilediğiniz kadar kıvrık görünmüyorsa, makyaj öncesinde bir kirpik kıvırıcı makas kullanabilirsiniz. Ancak bu ürünü asla rimel sürdükten sonra kullanmamalısınız. Kirpikler rimel ile sertleşeceğinden makas kirpiklerinizi kıvırırken kırabilir.
  • Sürerken fırçayı sık sık tüpe çıkarıp yeniden sokmak içeri hava girmesine neden olur ve maskaranız daha çabuk kurur. Bu nedenle fırçayı çıkardıktan sonra sürmeli ve olabildiğince az tüpe batırmalısınız.
  • Ürünler zaman zaman katılaşabilir. Kapağını kapalı tutmalısınız. Eğer kurumuşsa ve kullanmanız gerekiyorsa, sıcak su dolu bir kabın içinde ağzı kapalı şekilde bekletmeyi deneyebilirsiniz. Birkaç dakika içinde içinde kalan parçalar sıvılaşabilir.
  • Makyaj ürünlerini üst üste sürmek daha etkili görünüm sağlayabilir ama dakikalarca rimel uygulamak kirpiklerin ağırlaşmasına ve göz kapaklarının daha düşük görünmesine neden olabilir. Uygularken kirpiklerin ağırlaşmayacağı kadar ürün kullanmaya dikkat etmelisiniz.
  • Rimeli kirpiklerinize zikzak çizerek sürmelisiniz, böylece daha uzun ve hacimli göründüklerini keşfedebilirsiniz.

Rimel fiyatları ürünlerin besleyici özelliklerine, gramajına, fırça tasarımına, markasına göre değişiklik gösterir. İkonik makyaj markaları dönemsel kampanyalarla rimellerde indirimlere imza atabilir. Maybelline, Loreal Paris, Deborah, Golden Rose, Max Factor gibi köklü birçok markanın en ünlü maskaralarını bir arada bulabilir, ürünleri karşılaştırarak dilediğinizi kolaylıkla seçebilirsiniz. Farklı tarzlar için renk renk, çeşit çeşit maskaraları, avantajlı alışveriş seçenekleri ile Watsons’ta bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu