Güzellik

Güzel Görünmek İçin Limon Mucizesi

Güzel Görünmek İçin Limon Mucizesi

Güzel olmak için neler yapmıyoruz ki? Sayısız makyaj araçlarına para harcıyoruz, sürekli güzellik salonlarına gidiyoruz. Bazen tüm bunlar istenilen sonucu vermiyor. Ancak biz doğal araçların asıl güzellik kaynağı olduğunu unutuyoruz. Örneğin, ele alalım limonu. O çok faydalıdır. Limonun suyu antiseptikdir. Bunun yanı sıra limon suyu cildi ferahlatıcı araçtır. Limondan düzgün kullanıldığında güzel sonuç elde edilebilir.

limon faydasi 11

Yoğurt limon peeling

1 kaşık limon suyu (taze yeni sıkılmış limon suyu), 4 kaşık yoğurt ve 1 kaşık bal. Yoğurt ve bal anti-bakteriyel temizleyicidir. Bu karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin ve ılık suyla yıkayın.

Bal limon yüz temizleyici

2 çorba kaşığı bal, ve yarım limonun suyu. Hepsini karıştırıp yüzünüzü az miktarda sürün ve ovun. Bu maske yüzde 5 dakika kalmalıdır. Sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Geriye kalan karışımı 3-4 gün tutmak şartıyla yine kullanabilirsiniz.

Limonun ayaklara faydası

Yarım bardak siyah çay şekeri, 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve taze sıkılmış yarım limonun suyu. Bu karışımı ayaklarınıza masaj yaparak sürün. Ilık suyla yıkadıktan sonra ayaklarınıza nemlendirici sürün. Bu karışım dirsekler için de faydalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu