Makyaj

Göz Makyajı Trendleri

Göz Makyajı Trendleri

Kadınlar için önemli bir husus olan göz makyajı her göz şekline göre değişen bir uygulama. Göz şekline uygun makyaj yaparak yüz özelliklerini vurgulamak, renkler ile gözler arasında daha iyi bir uyum sağlar. Göz makyajı trendlerini inceleyerek, siz de bakışlarınızı etkileyici hale getirebilirsiniz.

makyaj tarif 1

Her yıl olduğu gibi geçtiğimiz yılda da metalin sarı tonlarını bol miktarda göreceğimiz bir yıl oldu. Siyah eyeliner ile çekici hale getireceğiniz gözleriniz için far seçimi yaparken, altın sarısından bronz renge kadar ulaşan geniş bir renk çeşitliliği üretebilirsiniz.

makyaj tarif 2

Sarı tonlarından başlayacağınız göz makyajınıza, sade bir efekt vermek isterseniz, kaliteli bir sarı far alarak, hafif altın dokunuşlar verebilirsiniz.

makyaj tarif 3

Gözün dış tarafında siyah veya beyaz efektler verebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında sarı beyaz çok sık tercih edeceğiniz renkler arasındadır.

makyaj tarif 4

Sarılardan Bronzlara

Altın sarısı bir farın yakışmayacağı göz yoktur. Bu yüzden sıfırdan bir makyaj yapmak istediğinizde, eyeliner kullanarak ya da kullanmadan bu rengi tercih edebilirsiniz.

makyaj tarif 5

Günlük göz makyajınız için yararlanabileceğiniz bu renge, ince bir eyeliner ile belirginlik katabilirsiniz. Özellikle bronz tenlerde çok yakışacaktır ve gözleriniz açık kahve tonlarındaysa harika görünecektir.

makyaj tarif 6

Renkli Sevenlere Gökkuşağı

Pembe mavi ve turuncu parlak renkler altın ve bronzlarla bir arada kullanılabilir. Hafif renk geçişleri ve canlılık için gece makyajında tercih edebileceğiniz bu makyaj stilinde her çeşit eyeliner kullanabilirsiniz.

makyaj tarif 7

Bronz rengi uygularken, öncelikle bej rengi bir astar uygulayın. Bu şekilde farınız daha kusursuz görünecektir.

makyaj tarif 8

Kedi gözü makyajı yaparak ya da daha hafif bir şekilde kalem çekerek, günlük makyajınız için değişik seçenekler bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu