Makyaj

Yaşa uygun makyaj

Her yaşa uygun makyaj

Güzel ve şık olmanın kurallarını bilen kadınlar her yaşta ve her zaman güzel ve şık olabilirler. Burada önemli olan yaşınıza uygun olan giyim kuşam hatta yaşınıza özel makyaj yapmak en önemli noktalardır. Bunları şimdi sizinle paylaşacağız.

Sizlere basit bir örnek vererek başlayalım. Her bayanın cildi birbirinden farklı olduğu gibi her yaşta ki bayanın cildi birbirinden farklıdır. Bunun için her bayana ayrı ve farklı cilt bakımı yapılması gerekmektedir.

Gelin hep birlikte bir bayanın çantasında olması gereken makyaj malzemelerine bakalım:

makyaj-her-yasa

Her zaman sizin yanınızda mutlaka bulunması gereken yaşınıza uygun makyaj malzemeleri varıdır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

Nemlendirici içerikli rujlar hemen hemen her kadının ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Ayrıca açık renk ve parlatıcı özelliği olan rujlarda her yaşta ki bayanın rahatlıkla kullanabileceği bir malzemedir. Mat ve gri renklerde ki açık renk göz farlarını tercih etmekte çantanızın bir köşesinde durması faydalı olabileceklerden.

puruzsuz-yuz

  • Dudakların görünümü her zaman önemlidir

Rujlar her kıyafetin veya her makyajın olmazsa olmazıdır. Ruj seçiminizi de yaşınıza uygun renkteki bir krem tarzında ki rujdan yana yaparsanız hem dolgun hem de pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.

dudaklar nasıl dolgun görünür

  • Kirpiklerin gücü adına

Kirpikler bayanları çok daha çekici ve alımlı yapan bir unsurdur. Burada önemli nokta ise geceleri yatmadan önce kirpiklere de gereken makyaj temizliğinin yapılması ve kullanılacak maskarayı mümkün olduğunca kaliteli bir markadan seçmek gereklidir.

hacimli-kirpikler

  • Gözleriniz ile etkileyin

Gözler ve bakışlar bir makyajdan daha fazlasını sunarlar. Bu yüzden gözlerinize açık renk farlar sürerek çok daha büyük ve yoğun bakışlar sağlayabilirsiniz. Ayrıca bu sizleri çok mutlu ve neşeli bir halde olduğunuzu gösterecektir.

cekici-gozler

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu