Makyaj

10 Dakikada Aydınlık Ten Makyajı

10 Dakikada Aydınlık Ten Makyajı

Bize merhaba diyen baharla birlikte cildimiz, kıyafetlerimiz, hatta enerjimiz bile değişti. Kış aylarının o kuru ve soğuk havasından kaynaklı yıpranan cildimiz baharın gelişiyle yumuşayarak daha taze bir görünüm kazanıyor.

Cildinizi yenilenen haliyle mükemmel göstermek ve doğal bir görünüm elde etmek için aydınlık ten makyajı uygulaması deneyebilir ve canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

aydınlık ten

Hazırlık Aşaması

Aydınlık ten makyajı yapmadan önce cildinizin temiz ve pürüzsüz olması gerekir. Bunun için akşam temizlenmiş bir cilt ile yatağa girin. Cildiniz gece boyunca nefes almalı ki sabaha daha zinde uyansın. Sabah da hafif etkili bir peeling yaparak cildinizi tamamen kusursuz hale getirebilirsiniz.

Renk Seçimi

Cilt tonunuzu bilmeniz ve buna uygun fondöten, allık almanız gerekir. Bu nedenle makyaj malzemelerinizi alırken satış danışmanlarından yardım isteyebilirsiniz. Özellikle tam yüzünüzün boynunuzla birleştiği yerde fondöten denemeniz ve ona uygun birini almanız gerekir. Çünkü yüzünüzün ve boynunuzun farklı renk olması cildinizi kötü gösterecektir.

Tam cildinize uygun fondöteni ve allığı aldıysanız aydınlık ve doğal makyaj yapmaya hazırsınız demektir.

makyaj

01. Adım

Temizlenen cildinize nemlendirici sürerek veya ihtiyacınız yoksa sürmeden fondöten uygulamasını yapın. Bunu hem yüzünüze hem de boynunuza yapmanız gerekir. Pembe alt tonlu fondötenlerin cildinizi daha aydınlık ve parlak göstereceğini unutmayın.

02. Adım

Kapatıcı kullanmanız gerekiyorsa, göz altlarınızda koyu renk halkalar veya farklı renk tonları varsa kaliteli ve nefes alabilen bir kapatıcı kullanmalısınız. Çünkü göz altı halkalarını kapatmak fondöten ile neredeyse imkansızdır. Kapatıcıyı uyguladıktan sonra transparan bir pudra sürerek kapatıcının belli olmasını engelleyebilirsiniz.

03. Adım

Allık kullanımı önemlidir, allık cildinizi daha taze ve yüzünüzü daha canlı gösterecektir. Aydınlık ten makyajının en önemli kısmı olan allık bu makyajda pembe tonlarında seçilmelidir. Allığın uygulanması gerektiği için eğer elmacık kemiklerinize doğru süremediğinizi düşünüyorsanız elmacık kemiklerinizi çıkarak mimikler yaparak öyle sürebilirsiniz. Doğal ve ışıltılı bir görünüm istiyorsanız elmacık kemiklerinize, çok yaymadan ve mümkün olan en açık tonlarda allık sürmelisiniz. İşte, aydınlık makyajınız hazır!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu