Makyaj

Kızıl Saç Makyajı İçin Öneriler

Kızıl saç makyajı

Kızıl saç rengine sahip bayanlar oldukça çekici ve doğal bir görünüme sahipler, fakat kızıl saç renkleri her bayana da uyum sağlamayabilir. Özellikle kızıl saç ile makyaj uyumu için ten rengi uygun olması gerekmektedir. Kadınlive makyaj uzmanları editörleri olarak, sizlere kızıl saç makyajı konusunda tüyolar vereceğiz.

Kızıl saçlarınız varsa, aynı zamanda ten renginiz de açık ten rengi ise doğal güzelliğinizi bozmadan makyaj uygulamanızı öneririz. Kusursuz güzelliğinize, öne çıkartmak adına hafif dokunuşlarla makyaj yapın!

Kızıl saçlılar makyaj yaparken fondöten seçimi

Kızıl Saç Makyajı Fondöten

Makyaj yaparken oldukça önemli konulardan biriside fondöten seçimidir. Kızıl saçlara sahip bayanlar, özellikle de pembe tonlar ya da kırmızı renk tonlarındaki fondötenleri değil! Sarımsı, şeftali gibi renk tonlarını seçmeliler. Bunun yanı sıra çok açık bir ten renginiz varsa, güneş ışınlarından koruna bilmek için güneş koruyucu ürünlerde tercih edilmelidir.

Kızıl saçlılarda göz makyajı için

Kızıl Saç Göz Makyajı

Kızıl saçlı bayanlar, göz makyajı uygularken uzak durmaları gereken renkler ise siyah tonlardır, göz makyajınız için kullanacağınız siyah rimel veya göz kalemleri kullanmak yerine, kahve tonu, mürdüm tonlarında rimel yada göz kalemi kullanırsanız, saç renginize ve ten rengini uyum sağlayacaktır. Far rengi seçiminde ise, bej tonları, camel tonları, bal rengi tonları veya altın rengi tercih edilebilir.

Kızıl saç makyajında allık seçimi

Kızıl Saç Allık Seçimi

Kızıl saçlılarda yüze hafif tonlarda renk katabilmek adına, allık seçimi yaparken özellikle şeftali renk tonları tercih edilebilir. Kızıl saça bronz renk tonlarında allık seçimi yaparsanız, kendinize büyük kötülük yapmış olursunuz bu yüzden bu renk tonundan uzak durmanız gerekmektedir.

Kızıl saç makyajında ruj seçimi

Kızıl Saç Ruj Seçimi

Makyaj’da önemli noktalardan biriside ruj’dur fakat ruj seçimi de bir o kadar çok önemlidir. Özellikle kırmızı ruj sürmek riskli olduğu için cesaret ister, fakat kırmızı ruj renk tonları kızıl saça en çok yakışan renk tonudur. Bu nedenle kırmızı ruj kullanmak isteyen bayanlar, kırmızı ruj tonlarının hangisi daha çok yakışacağını deneyerek bulmaları gerekmektedir. Benim vaktim yok ve risk almam diyorsanız, dudak renk tonunuza en yakın olan bej ya da şeftali tonlarındaki ruj renkleri de size oldukça yakışacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu