Güzellik

Güzelliğe doğal yolla kavuşun

Doğal yollarla güzellik sırları

Her kadının ortak noktası güzelliktir, dolayısı ile cildimize doğal yollarla güzellik katmamızda bir o kadar önem arz etmektedir. Yüzümüz, çenemiz ve boyun bölgelerimiz gibi yerlere bakım yapmak asla geç olmasa bile, şöyle bir gerçekte var, cilt bakımımızı ne kadar erken yaparsak daha genç ve güzel görünebiliriz. Bunun için güzelliğinize, biraz vakit ayırmanız ve doğal bakımlar yapmanız yeterli olacaktır.

Güzelliğe doğal yolla kavuşun

Mesela, beyaz lahana içerdiği A,V,S,K,R ve RP gibi vitaminlerle son derece zengin bir yapıya sahip doğal bir malzeme cildiniz içinde oldukça ideal bir bakım reçetesi hazırlayabilirsiniz. Çünkü lahana cildi temizleyerek, nem kazanmasını ve cildin beslenmesinde oldukça etkili bir rol oynar.

Doğal maskeleri kullanmadan önce ilk olarak, kendi cilt tipinizin hangisi olduğunu biliyor olmanızda çok önemli bir konu olduğunu kesinlikle unutmuyoruz!

Kuru cilt için:

Eğer kuru cildiniz varsa, 1 adet lahana yaprağını doğrayın ve 1 çay bardağı kadar süt ilave edip iyice karıştırın, sonrasında ise lahanayı yumuşaması için kaynatın. Elde ettiğiniz maske, soğuduktan sonra yüzünüzden boynunuza kadar sürün. Yaklaşık olarak 20 dk. bekledikten sonra maskeyi yüzünüzden yıkayarak temizleyin.

Yağlı cilt için:

Yağlı bir cilt tipiniz varsa, yine 1 adet lahana yapraklarını incecik doğrayın sonrasında ise içerisine 1 adet yumurtanın akını ilave ederek iyice karıştırın. Elde edilen bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza sürün. Yaklaşık olarak yine 20 dk. kadar bekledikten sonra suyla yıkayarak temizleyin.

ÖNEMLİ NOTLAR:

Lahana ile hazırladığınız cilt bakım maskelerini haftada 1 kere olmak üzere kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu