Güzellik

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Hindistan cevizi yağı annelerin sütünün artması ve zayıflatma özelliği yanında nemlendirme ve kırışıklıkları önleme gibi birçok cilt bakımında kullanılıyor. Hadi başka nerelerde faydalı hep birlikte inceleyelim

  • Hindistan cevizi yağı en doğal nemlendiricilerden biridir. Bütün vücuda uygulanabilir. Ayrıca içerdiği kolojenin etkisi ile kırışıklık oluşumunu da engeller. Böylece yaşlanmayı geciktirebilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı orta zincirli yağ asitlerini içerdiği ve trans yağlara oranla çok daha sağlıklı olduğu için metabolizmayı hızlandırır. Zayıflamak için günde 2 yemek kaşığı tüketilmesi zayıflamayı hızlandıracaktır. Böylece istediğiniz kilolara çok daha kolay erişebilirsiniz.
  • Hindistan cevizi yağı içeriğindeki anti – bakteriyel özellikten dolayı mantar oluşumunu da engeller. Ayrıca Hindistan cevizi yağını biraz karbonatla karıştırarak dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Fakat yine de kullanmadan doktorunuza sormalı ve tavsiyesini almalısınız.
  • Hindistan cevizi yağı vücudu nemlendirmesinin yanında saçları da nemlendirerek parlaklık katar. Saçlarınıza sürüp 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Bu yağ sayesinde artık hem daha canlı hem de daha hacimli ve havalı saçlara sahip olabilirsiniz.
  • Anneler anne sütünün bebek için ne kadar önemli olduğunu bilir fakat bazen sütleri az gelir. Hindistan cevizi yağı annelerin sütlerinin artmasını sağlar. Bu sayede hem anneler hem de bebekler mutlu olur.
  • Hindistan cevizi yağı en doğal deodorantlardan biridir. Yağın içeriğinde bulunan laurik asitler, oluşacak kötü kokuları engeller.
  • Hindistan cevizi yağı bakım yaparken kesinlikle eklemeniz gereken bir mucize. Peeling yaparken de kullanabilirsiniz ve daha parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Hindistan cevizi ve toz şekeri karıştırarak yapacağınız peeling cildinizin daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu