Moda

İşe Giderken Nasıl Giyinmeli ve Giyilmemesi Gereken Kıyafetler

İşe Giderken Nasıl Giyinmeli ve Giyilmemesi Gereken Kıyafetler

İş kadınlarının ofis hayatlarında ya da çalışma günlerinde giyilmemesi gereken giyim parçalarını bu yazımız da Kadınlive kadın editörleri olarak kaleme aldık. Her kadın ofise giderken güzel görünmek ister, iş hayatınız için seçmiş olduğunuz kıyafetlerin ofise uygun olması önemlidir.

Günlük hayatta veya iş hayatınızda kıyafet tercihleriniz sizlerin hakkında çok şey anlatabilir. Özellikle de işinize giderken giydiğiniz kıyafetler sizin profesyonelliğinizi ve kişiliğiniz hakkında çevrenizdekilere mesajlar verir. Ofis hayatında kesinlikle giymemeniz gereken ve abartıya kaçmamanız konusunda stil önerilerinde bulunduk.

İşe Giderken Bunları Giymeyin

İşe giderken giymemeniz gereken kıyafet ve abartıya kaçmadan kullanmanız gereken aksesuarlar, parfümler, kıyafetler hangileri gelin hep birlikte bir göz atalım.

01. Fazla Dekolteli Kıyafetler

Davetlerde ya da özel günlerde ve hatta gece kulüplerine giderken giyebileceğiniz elbiseyi veya eteklerinizi asla ofise giderken giymemeniz gerekir. Kırmızı mini elbise ya da payetli etek ofis hayatı için kesinlikle tercih edilmeyecek kıyafetler arasında olduğunu unutmayın! Aksi durumlarda üzerinize bakışların ters hedefi olabilirsiniz.

02. Çok Dar Veya Bol Kıyafetler

Ne çok dar, ne çok bol kıyafetleri ofise giderken tercih etmemelisiniz. Kıyafetler üstünüze tam oturması gerekir! Bol ceketler, ayağınızdan çıkacak gibi duran ayakkabılar çok hoş bir görüntü vermez. Ofis şıklığınız için giyeceğiniz kıyafetlerinizi oldukça özenle seçmenizi tavsiye ediyoruz.

03. Büyük Takılar

Çok büyük sallanan küpeler, devasa bileklikler ya da kolyeler tüm dikkatleri yaptığınız işe değil kendi üzerinize çekmenize neden olacaktır. Sohbet ettiğiniz kişilerin tüm dikkatini dağıtır ve iletişimde sorunlar ortaya çıkartabilir.

04. Ütüsüz kıyafetler

Giydiğiniz her kıyafet en son çıkan moda olması zorunda değildir. Ama ütü yüzü görmemiş gömlek ya da yırtmacı sökülmüş etekler ofiste hiçte hoş karşılanmayabilir. Her zaman, her yerde oldukça tertipli, düzenli ve temiz görünmek amaçlarınız arasında olsun.

05. Platform Ayakkabılar

Partiye katılacak gibi çok yüksek topuklu platform ayakkabı modelleri tercih etmemeniz de oldukça büyük fayda var. Şeffaf bantlı ayakkabı modelleri, çiçek ve abartılı şapka modelleri ve saten vücudunuzu tamamen saran elbiselerinizi gece gezmeleri ya da akşam yemekleriniz için saklamanızı öneriyoruz.

06. Fazla Parfüm Kullanmak

Güzel bir koku sizi oldukça çekici kılabilir ve iletişimi çok güçlendirir. Hafiften gelen bir parfüm kokusu karşınızdaki insanın sizi dinlemesini daha çok kolaylaştırır. Fakat çok fazla parfüm kullanmak yani parfüm banyosu yapmanız sizi katlanması çok zor bir insan haline getirebilir. 2 defa kulak arkasına ve 1 kere de bileğinize olmak üzere total da 3 kere az miktarda parfüm kullanmanızı öneriyoruz.

07. Çok Büyük Marka Baskılı İsimler

Ünlü tasarımcılarının ya da ünlü markaların ürünlerini kullanmayı çok seviyor olabilirsiniz. Fakat giydiğiniz parçaların üzerinde dev bir marka logosu olan kıyafetler veya aksesuarlar işe giderken değilde başka bir zaman da giymeniz sizin için daha iyi olacaktır. Yinede giyme taraftarıysanız, tek bir parça üzerinde küçük marka logosu olabilir. Eğer baştan aşağıya her giydiğiniz parçada büyük logolu ürünler varsa kesinlikle tercih etmeyin!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu