Güzellik

Eşek sütü ile gelen güzellik

Eşek sütü ile gelen güzellik

Eşek sütü maskesi ile gelen bu güzellik, genç kadınlara güzellik vaat ediyor. Güzelliğine düşkün olan tüm kadınların ilgisini üzerine çeken bu maskenin ilham kaynağı olarak da Mısır kraliçesi Kleopatra‘dan geliyor. Kraliçenin eşek sütü kullandığının varsayımıyla yola çıkan Fransız bir kozmetik firması eşek sütü maskesi ürettiğini açıkladı.

Kozmetik firmasının ortağı olan Buket Bayraktar eşek sütünün içerdiği 2 farklı vitaminlerden olan B vitamini yoğun şekilde bulunmasından kaynaklı olarak cilde parlaklık veren bir etki bulunduğunu bildirdi. İçerisindeki D vitamini de cildin kendini yenileyerek beslemesini sağlayacak madde olduğunu söyledi. Bilim insanları eşek sütünün anne sütüne eş değerde ve yakın olduğunu da belirtiler.

Hücreleri yenileyici özelliği var

Eşek sütü mineral bakımından son derece zengin Türkiye’de yeni anlaşıldığını bildirerek kozmetik gıda sektörü başta olmak üzere eşek sütünün de birçok alanda kullanılmaya başlandığını bildiren Bayraktar:

Eşek sütü Avrupa’da birçok ülkede kullanılmaktadır. Avrupa’da bu sektör için özel olan eşek çiftlikleri de kurulmuştur. Eşek sütü biraz ön yargıyla yaklaşırsa ve içeriği hakkında bilgi sahibi olanlar sivilceler akneler kırışıklıklar başta olmak üzere birçok cilt problemine iyi geldiği bilinmektedir. Hiçbir yan etkisi bulunmayan son derece Doğal olan kendisinin yaşlılığa bağlı Cilt lekelerini de geçirmektedir. 20 gün içinde lekeler kaybolarak hücre yeniliğini yaşlılık lekelerini de kaybolduğunu görmek mümkündür.

Sivilce ve aknelerden dolayı sorun yaşayan kişiler eşek sütü maskesini denediler ve çevreden Eşek sütü maskesi ile ilgili son derece olumlu bilgiler olduğunu duydular. Hande Halat yüzünde bulunan akne ve Sivilcelerden dolayı son derece sıkıcı zamanlar yaşıyordum ve tedavisi için çare arıyordum demişti. Eşek sütü maskesini deneyerek cildinizdeki ferahlığı bir miktar yana kısımlarında yanma ile birlikte yumuşaklık istekle vermektedir. Belli periyotlarla kullanıldığında son derece iyi sonuçlar alınacağı ile ilgili çevremde yorumlar alıyorum diye devam etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu