Makyaj

Saç ve Ten Rengine Göre Ruj Nasıl Seçilir?

Saç ve Ten Rengine Göre Ruj Nasıl Seçilir?

Kadınların en çok sevdiği kozmetik araçlardan biri de rujlar. Araştırmaların sonuçlarına göre, kadınların %60’ı oranında dudak (ruj) boyası çekmeden evden çıkmıyorlar. %80 oranında kadın ise 14 ve 60 yaş arasında dudak “ruj” boyasından kullanıyor. Kadınların %31 oranında en çok kırmızı dudak ruj boyasına tercih ediyor.

Gördüğünüz gibi rujlar kadınların hayatında çok önemli bir yer tutmaktadır. Peki kadınlar kendileri için en ideal ruj rengini doğru nasıl tespit edebilirler? Halen kendinize en çok yakışan dudak ruj boyasına karar veremeyenlerdenseniz, mutlaka yazımızı okumaya devam edin!

Kahverengi saç ve esmer ten rengi

Eğer siz de bu özelliklere sahipseniz, o zaman ruj bulmanız kolay olacaktır. Çünkü her renk ruj mükemmel şekilde yakışmaktadır. Fakat dişleriniz Hollywood yıldızlarının ki kadar bembeyaz değilse, koyu kahverengi dudak boyalarına uzak durmaya çalışın. Çünkü bu renk dişlerin sarılığını daha da ön plana çıkarıyor.

Pembe renk rujlar size doğal görüntü yaşatır. Bej renkler daha güzel görünmenize vesile olabilir. Şeftali tonları ise çok çekici görünmenize neden olacaktır. Mor renkli ruj ile erkekleri deli edebilirsiniz.

Kırmızı saç ve beyaz ten rengi

Eğer daha az çekici renk sürerken tercih vermelisiniz. Hatta dudak (ruj) boyası yerine renkli balzamlardan kullanırsanız daha iyi olur. Ancak dudak (ruj) boyasından vazgeçmek istemiyorsanız, o zaman kahverenginin açık tonları ve şeftali tonlarda ruj seçin. Kırmızı renk rujlar sizin için risklidir. Fakat kırmızı dudak (ruj) boyalarını seviyorsanız, kahverengiye çalan tonlarını seçin.

Sarı saç ve beyaz ten rengi

  • Açık renkler sizin için daha uygundur. Çünkü koyu renk tonlarındaki rujlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterebilir.
  • Bej renkler sizin için en ideal seçimdir.
  • Klasik kırmızı renk de size çok yakışacak.
  • Golden ve turuncu rengin tonları uzak durun.

Siyah saç ve esmer ten rengi

Siz istediğiniz dudak (ruj) boyasını seçebilirsiniz. Özellikle de kırmızı, koyu pembe, kahverengi gibi koyu renklerdeki rujlar sizi çok çekici ve güzel gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu