Kişisel Bakım

En güzel parfümler

En güzel parfümler

Baharatlı, yaseminli, odunsu, çiçeksi… Bu senede her sene olduğu gibi farklı markaların parfümlerini tanıdık beğendik ve kullandık. Peki, bu yılın en sevilen parfümleri hangileriydi? Kadınlive ekibi olarak yılın en sevilen parfümlerini sizler için seçtik.

Biz genel olarak çiçekli kokuları sevsek de baharatlı kokuları da listemize ekledik. Haydi bir bakalım ve sizin favorinizi seçelim? İşte yılın en güzel parfümleri.

Marc Jacobs Daisy Dream:

Geçen yılın kuşkusuz en sevilenerinden Marc Jacobs Daisy Dream, çiçeklere ve  meyve kokularına aşık bayanlara hitap ediyor. Armut, yaban mersini, mavi morsalkım çiçeği, Hindistan cevizi ve yasemin harika birleşmesinden meydana gelen kokular, Marc Jacobs’ın Daisy dizisindeki en tutulan parfüm seçildi bile.

dasiydram-parfum

Tom Ford Velvet Orchid:

Tom Ford’un erkeksi kokusu Velvet Orchid, meyve ve çiçek kokularının birleşiminden meydana gelen hoş bir koku. Bergamot ve mandalina tonlarıyla başlayan koku, Türk gülü, yasemin ve mor orkide ile devam etmekte. Portakal çiçeği, vanilya ve sandal ağacı tonlarıyla kapatılan Velvet Orchid, etkileyici parfümüyle bizim de en fazla beğendiğimiz kokulardan.

velvet-parfum

Estee Lauder Modern Muse:

Senenin en fazla satılan kadın kokusu Modern Muse, odunsu ve çiçek tonlarının birleşmesinden meydana gelen hoş bir parfüm. Sümbül, taze zambak, yasemin ve mandalinanın egzotik havasıyla dolaşan koku, misk sandal ağacı ve vanilya ile devam etmekte.

modernmuse-parfum

Miss Dior Blooming Bouquet:

Dior’un en son kokusu Bloomin Bouquet, hafif ama hoş bir parfüm. İlkbahar ve yaz mevsimlerinde kolayca kullanılan bir parfüm olan Blooming Bouquet, çoğunluklu olarak çiçek tonlarından oluşmakta. Beyaz misk, Sicilya mandalinası ve şakayık özünün enfes kokularını da şahane kutusuna sığdıran Blooming Bouquet, her ay mis gibi çiçek kokuları isteyenler için son derece mükemmel bir koku.

missdior-parfum

Giorgio Armani Si İntense:

Giorgio Armani’nin favori parfümü Si, bu yıl da hem kutusunda hem de parfümünde farklılık yaparak Intense ismiyle tekrar satışa çıktı. Vanilya ve gül tonlarının birleşmesinden meydana gelen Sİ Intense, hoş bir koku. Mandalina, bergomot, gül ve frezya tatlarıyla devam etmekte olan koku, odunsu ve vanilya tonlarıyla da kapanış yapıyor.

si-parfum

Narciso Rodriguez Narciso:

Kokunun üreticisi meşhur moda ikonu Narciso Rodriguez tarafından harika bir koku olarak isimlendirilen Narciso, misk, gül notalarından meydana gelmiş. Şık kutu görünümüne göre oldukça kalıcı bir parfüm olan Narciso, güzelliği ile de öne çıkıyor.

narcios-parfum

Dolce&Gabbana Dolce:

Dolce Gabbana’nın bu sene ortaya koyduğu Dolce, beyaz meyve tonlarının hakim olduğu saf ve feminen bir parfüm. Kibar kutusuyla öne çıkan Dolce’nin tonlarında, papatya, beyaz gül, beyaz nilüfer, beyaz zambak, kaşmir ve nilüfer yer almakta.

dolce-parfum

Balenciaga Rosabotanica:

KrsitenStewart’ın sunum markası olduğu Rosabotanica, çarpıcı gül kokulu ve baharatlı tonlardan meydana gelmiş. Mavi sümbül ile başlayan koku, mandalina, kırmızı biber, papatya gibi çarpıcı tonlarda devam etmekte.

rosabotanica-parfum

Jo Malone Wood Sage & Sea Salt:

Jo Malone’un hoş kokan kokularına bu yıl ilave edilen Wood Sage & Sea Salt, taze ve doğal kokuları sevenler için mükemmel bir koku. Mandalina, rezine, zambak ve deniz yosunu gibi tatların birleşmesinden oluşan kokunun vücut losyonu ve oda parfümleri de mevcut.

jomalone-parfum

Burberry My Burberry:

Burberry’nin trend mantosundan ve Londra’nın yağmur ardından harika kokan çiçek bahçesinden ilham alarak tasarlanmış My Burberry, yılın en çok söz edilen parfümlerinden oldu. Fas gülü, bergamot ve frezya gibi fazla tonların birleşmesinden oluşan koku, sert ve iz bırakıcı tonları sevenler için vazgeçilmez.

myburberry-parfum

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu