Kadinlive.com

Kahverengi Gözlere Yakışan Saç Rengi


Kahverengi Gözlüler İçin Saç Renkleri

Kahverengi göze en çok yakışan saç rengi ile gözlerini öne çıkarmak isteyen bayanlar için en önemli husus ise ten rengidir. Göz renginize ve ten renginize uygun bir saç rengi seçerseniz ön plana çıkartmak istediğiniz gözlerinizi çok daha ilgi çekici bir hale getirecektir. Yüz şeklinize göre yakışan uygun bir saç kesimi yaptırabilir tam da sizin aradığınız gibi farklı bir tarzınız olabilir.

Yuvarlak yüzler, elmacık kemikleri çıkık, kare ve oval yüz için farklı tarzlarda saç kesimleri kullanılmalıdır ki saçlarınız ve gölgeleriniz birbirine uyumlu olsun. Güneşe maruz kalmayıp çok fazla yanmadıysanız, cilt renginiz sıcak ya da soğuk tondur. Sıcak ten renkleri için sarı saç renkleri ve tonlarını, soğuk ten renkleri içinse pembe ve tonları şeklinde kabul edilmektedir. Eğer cildiniz çok bronzsa bu renk soğuk tonlar arasında yer almaktadır. Ten renginiz sarı tonlarında ise kahve tonlu saç rengi size çok yakışacaktır. Koyu kahve, orta kahve, çikolata saç renkleri son derece uyumlu bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacaktır.


Kahverengi Göz Rengine Uygun Saç Rengi

Kahverengi gözlere en çok yakışan saç rengi ve uyum sağlayan ten renkleri ikiye ayrılmaktadır. Bunlar sıcak ten renkleri ve soğuk ten renkleri olarak iki farklı kategoride incelenebilir.

Kahverengi Gözler İçin Sıcak Ten Rengi Saçlar

Kahverengi Gözlere Sıcak Saç Renkleri

Bal saç rengi ya da karamel saç rengi sıcak ten rengine sahip olan kahverengi gözlü bayanları son derece alımlı bir hale bürür. Bu saç renkleri özellikle de kahve ve ela göz renklerini daha çok öne çıkmasına ve çekici bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Kızıl saç renklerinden olan kumral ya da kestane gibi saç renkleri, cilt renginizi açık gösterirken, göz renginizin koyu görünmesini sağlayacaktır.

Kahverengi Gözler İçin Soğuk Ten Rengi Saçlar

Soğuk Ten Kahverengi Göz Saç Renkleri

Cilt renginiz pembe tonlarda ise soğuk ten ve kahve gözlü bayanlar için karamel saç rengi ve bal saç rengi gibi tonlar çok yakıştığını söyleyebiliriz ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Romantik ve yumuşak bir görüntüye kavuşmanızı sağlayacak olan bu renk son derece uyumlu ve olumlu görünmesini sağlayacaktır. İsterseniz açık kahve saç tonları ile kül sarısı saç tonlarını da kullanabilirsiniz. Ayrıca seçmiş olduğunuz saç renginize göre aralarına gölgeler olarak da altın sarısı tonları ya da buğday saç rengi tonları gibi renkleri alternatif olarak deneyebilirsiniz.

Doğru saç rengi ile gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkartabilir ten renginizi de son derece uyumlu ve çekici bir hale getirebilirsiniz. Evet, bu ipuçlarıyla saçlarınızın rengi ile gözlerinizi ve teninizi son derece uyumlu bütünlük halinde çekici kılarken, hoş bir görüntüyle tamamlayabilirsiniz. Bu sayede oldukça dikkat çeken muhteşem bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Sizin iç bir dizi kahverengi gözlere yakışan saç renkleri ve modelleri seçtik. Galeriden inceleme fırsatı bulabileceğiniz bu kahverengi göz için saç renkleri size ilham kaynağı olabilir.

Kahverengi Gözlere Yakışan Saç Rengi / GALERİ

Kahve Göz Yakışan Saç Rengi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git