Makyaj

French Oje Nasıl Yapılır?

French Oje Nasıl Yapılır?

Ülkemizde yaygınlaşmaya başladığı ilk günden itibaren vazgeçilmez olan French oje kullanımı, özellikle yaz aylarında ve özel günlerde gelinlerin ya da bayanların bir numaralı tercihi haline geldi.

Öyle ki, French manikür konusunda özel eğitim alan maniküristler, değişik stilleri bile uygulamaya başlamıştır. Özellikle gelinlerin maniküründe ayrılmaz bir stil haline gelen french oje nasıl yapılır diye arayışlara girmeye gerek yok. Çünkü pek çok oje markası, bu ürünlerin setlerini satıyor ve ikili ya da üçlü şekillerde manikürün tamamlanması sağlanabiliyor. İyi bir manikürünüz varsa, French manikür, elleriniz ve ayaklarınızı temiz ve şık bir hale getirecektir.

French Oje Sürme Yolları

Hangi Ojeler French Manikürde Kullanılıyor?

French manikürde meşhur olan 319 numaralı ojeye rakip olarak birçok renk ortaya çıktı. Bu renkler kişinin tırnak rengiyle uyumlu olacak şekilde düzenlendi ve üçlü paketler halinde satın alınmaya başlandı.

Pembeye yönelik ya da beyaz ağırlıklı French ojeler sayesinde her zaman tırnaklarınızın bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Yanık tende çok hoş görünen bu manikür çeşidi için her zaman manikürcülerin kapısını çalmanıza gerek kalmaz. Evde French manikür nasıl yapılır merak ediyorsanız aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Metalik Renkte French Oje Tırnaklara Sürme

French Manikür Nasıl Yapılır?

French manikür için birçok kişi, çeşitli bantlar kullanarak, taşırmadan muntazam çizgiler ortaya çıkarmaya çalışır. Bu yüzden pratik bir şekilde beyaz şeritleri çizmek mümkün olmaktadır.

Beyaz bantları kullanabileceğiniz gibi, bu iş için satılan paketlerdeki ürünleri de kullanabilirsiniz. French manikür yapmak oldukça kolaydır:

  • Ayaklarınızı yapacaksanız, önce ayaklarınızla başlayın,
  • Tırnağınızın beyaz kısmının altına yapıştıracağınız bantların üstüne beyaz oje sürün,
  • Tüm tırnak uçlarınız bittikten sonra, bantları çıkarın,
  • Bir ya da iki kez oje sürerek, oje sürüşünü tamamlayın,
  • İki kattan fazla oje sürmemeye özen gösterebilirsiniz.

French Oje

French Oje Ne Kadar Dayanır?

French ojenin ömrünü uzatmak için üzerine cila sürmeyi tercih edebilirsiniz. Ellerinizi çok fazla suya sokarsanız, ojeleriniz çabuk bozulacaktır.

Bu yüzden üst üste oje sürüp tazelemek yerine, ojenizi silip yeniden sürmeniz iyi bir seçim olacaktır. French manikürleri kullanarak, özellikle yaz aylarında bakımlı ellere sahip olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu