Kombinler

İlkbahar Yaz Modası: Siyah Beyaz Çizgili Kıyafet Kombinleri

Siyah Beyaz Çizgili Kıyafet Kombinleri

Bayanlar ilkbahar-yaz modası‘nın en dikkat çekici moda trendleri ile sizleri tanıştırmaya devam ediyoruz. Mağazalarda karşımıza çıkan moda trendlerinden biriside siyah beyaz çizgili kıyafetler! Öyle ki, kalın, ince, enine veya boyuna çizgili kıyafetler yaz modası için son derece iddialı. İlkbahar-yaz sezonun’da kıyafetlerde çizgilerin hangi yönde olmasının önemi yoktur.

çizgi ve şerit desenli elbise ve kombin modelleri 7

İlkbahar-yaz modası için çizgili tüm kıyafetler, özel bir yere sahiptir. Bu nedenle tanınmış ünlü tasarımcılar çizgileri ustaca kullanırlar. Herhangi bir giyim ve aksesuar türünü gözünüzün önüne getirin. Orada en azından iki-beyaz-siyah çizgi kullanılır. Bu, her bir giyim ve aksesuar kontrast yaratır.

çizgi ve şerit desenli elbise ve kombin modelleri 8

Belirteyim ki, çizgilerin klasik formu mavi ve beyaz renklerin paralelliğinden çıktı. Bunun en eski örneği denizci giysileri sayılır. Onları sadece denizcilere değil, hem de moda tutkunları tercih etti. Kırmızı çizgili kıyafetler ise daha neşeli ve enerjik bayanların tercihleri arasında yer alıyor.

çizgi ve şerit desenli elbise ve kombin modelleri 2

Çizgili kıyafet modası çok ilginç olsa da, bu kıyafetleri kombinlemek hiçte kolay değil. Bu nedenle bayanların çoğunluğu çizgili kıyafet modası ile kombin yapmaktan vazgeçiyor. Çünkü yanlış kombin kullanıldığında ciddi moda hatası ve felakete dönüşüyor.

çizgi ve şerit desenli elbise ve kombin modelleri 3

Çizgili kumaştan olan kıyafetlerin giyinilmesinin kendi form ve özellikleri var. Örneğin, uzun boylu insanlar çizgileri enine olan kıyafetleri giyinir ki, boyları biraz daha uzun görünsün. Kısa boylu insanlar ise, aksine çizgileri dikey olan kıyafetleri giyinir ki, boyları nispeten uzun görünsün.

çizgi ve şerit desenli elbise ve kombin modelleri 11

Ayrıca, çizgileri dikey olan kıyafetleri giyen kişiler zayıf, ince görünüyor. Çizgili enine olan kıyafetleri giyinenler ise, nispeten dolu, kilolu görünüyor. Büyük göğüsleri ve azıcık karnı olan bayanlar ise dikey çizgili kıyafetler daha çok yakışıyor.

çizgi ve şerit desenli elbise ve kombin modelleri 12

Böyle çizgili kıyafetler genellikle ilkbahar-yaz sezonunda moda olur. Ama çizgili aksesuarlar yılın tüm ayları için modadır. Gelin, sezonun en trend siyah beyaz çizgili kıyafet kombinlerini daha yakından inceleyelim.

Kalın çizgili kıyafet kombin önerisi

kalin cizgili elbise kombin

Çizgili kıyafet kombinin detayları:

 • Etek: Victoria Beckham
 • Gömlek: Stella Mccartney
 • Kaşkol: Alexander Mcqueen
 • Çanta: Victoria Beckham
 • Ayakkabı: My Mum

Çizgili kıyafet trendlerini düzgün uygulamanın ilk kuralı kombin yaparken sadece bir çizgili giyime önem vermenizdir. Bu moda trendleri tek renk kıyafetlerde klasik görünüyor.

İnce çizgili kıyafet kombin önerisi

ince cizgili elbise kombin

Çizgili kıyafet kombinin detayları:

 • Etek: Dolce&Gabbana
 • Bluz: Zara
 • Kaşkol: Yves Saint Laurent
 • Çanta: Chloe
 • Ayakkabı: Valentino

İnce çizgiler hem günlük, hem de ofis kombin stilleri için çok elverişlidir.

Çift yönlü çizgili kıyafet kombin önerisi

cift cizgili elbise kombin

Çizgili kıyafet kombinin detayları:

 • Etek: Cushnie et Ochs
 • Bluz: Viktor&Rolf
 • Kaşkol: Alexander Mcqueen
 • Çanta: Chanel
 • Ayakkabı: Saint Laurent

Bu kombin olduğu gibi çeşitli yönlere giden çizgili giyimi basit ve kontrast renkle tamamlayın.

NOT: Bence kendisine saygı duyan, kendi güzelliğinin değerini bilen her bayan modayla yakından ilgilenmesi, trendlerden haberdar olmalıdır. En önemlisi ise vücudunu iyi tanımalı ve ona neyin yakıştığı hakkında yeterince bilgili olmalıdır. Aziz bayanlar, siz de yaz sezonunun moda trendlerine uzaktan bakmakla kalmayınız. Sizin için hazırlamış olduğumuz siyah beyaz çizgili kıyafet kombinleri göz atın ve kendi stilinizi yaratmak için kullanmaya çekinmeyin.

çizgi ve şerit desenli elbise ve kombin modelleri 10

Yaz modası: siyah beyaz çizgili kıyafet kombinleri için aşağıdaki galeri size ilham kaynağı olabilir. Yılın en trend modasını bu kombin fikirleri ile yakalayabilirsiniz.

çizgi ve şerit desenli elbise ve kombin modelleri 9

İlkbahar Yaz Modası: Siyah Beyaz Çizgili Kıyafet Kombinleri / GALERİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu