Gelinlik Modelleri

Seçtiğiniz Gelinlik Modelleri Kişiliğinizi Yansıtıyor

Seçtiğiniz gelinlik kişiliğinizi yansıtıyor olabilir mi? Tercih ettiğiniz sevdiğiniz gelinlik türü sizin nasıl biri olduğunuzu bize söyleyebilir mi gelinlik elbiseniz kişiliğinizi ortaya koyuyor ve beğendiğiniz gelinlik kıyafeti bize sizin hakkınızda bazı ipuçları veriyor dersek ne düşünürdünüz? Peki sizin gelinliğiniz nasıldı?

O büyük gün geldi çattı ama gelinliğinizi bir türlü seçemiyorsunuz değil mi? Kendinizi çok güzel hissedeceğiniz, o gün herkes tarafından beğenilen ve size yakışan bir gelinlik modelini bulmak ne kadar zordur tahmin edebiliyoruz. Yalnız seçtiğiniz gelinlik, sizin kişiliğinizi yansıtıyor olabilir, bunu unutmayın.

Her kadının çocukluğundan beri hayal ettiği ve düğün gününde giymeyi planladığı bir gelinlik modeli vardır. Pamuk Prenses, Peri kızı ve kralın kızı gibi olmak için gelinlik modelimizi çocukken belirlemişizdir bile. Fakat o gün yaklaştığında her şey hayallerimizdeki gibi gerçekleşmeyebilir. Hayallerimizdeki gelinliği gerçek hayatta, mağazaları yerle bir etsek de bazen bulamıyoruz. Bu durumu bilen bir çok gelinlik firması sunduğu farklı beden tipleri ve modellerle zaten kafası karışmış gelin adaylarının işlerini dolaylı olarak daha da zorlaştırmış oluyor. Bazı modaevleri de size özel gelinlik modelleri tasarlıyor.

Gelinlik seçimlerinde en önemli rölü oynayan bildiğimiz bir gerçek sizin duygularınızdır. Gelin seçtiği model ile kendi hakkında bazı ipuçları veriyor: Klasik, sıradışı ya da tutucu. Günümüzde gelinler klasik çizgiler bulunan sade modelleri seçebildiği gibi, genç ve cesur gelinler ise sıradışı kısa gelinlikleri bile tercih ederek bu modellere ilgiyi arttırabiliyor. Gelin adaylarının tarzı ya da ölçüleri ne olursa olsun her kadının dileği olan güzel görünmek amacıyla gelinlikte aradığı özellikler; şıklık, kalite ve kendine özgü olması diye sıralayabiliriz. Farkında olmadan tercih ettiğiniz gelinlikler sizinle ilgili neleri açığa çıkarıyor? Hangi gelinlik hangi kişiliği yansıtıyor? Buyrun:

Sade ve düz hatlı ise Modernsiniz:
Düz hatlı ve sade modellerden hoşlanıyorsanız; kendine güvenen ve olgun bir kişiliğe sahipsiniz. Eğer düz bir model seçmeyi düşünüyorsanız, saten kumaş gelinliğinize daha uygun olacaktır. Bu tarz modelleri seçenler süsleme, dantel ve işlemelerden kaçınıyor. Size önerimiz çok fazla düz tasarımları tercih etmemeniz. Zira fazla klasik modeller sıkıcı olabilir.

Boyundan bağlı ise Pratiksiniz:
Omuzları öne çıkaran bir model seçtiyseniz tıpkı bir düşes gibi balo salonuna gittiğiniz hayalini kuruyorsunuz. Böyle bir modeli tercih ederseniz, sizin o özel gününüzü elinizde bir şarap ile rahat geçirebileceğinizi düşünüyoruz. Ayrıca gelinlikler beyaz olmalı kuralına da karşı çıkabilirsiniz: neden bej ya da krem olmasın diye.

Uzun kollu bir model ise Alçak gönüllüsünüz:
Bu sıcakta uzun kollu bir gelinlik nereden çıktı demeyin. İnce askılı ya da Straples bir modelin üzerine uzun kollu bir ceket de giyebilirsiniz. O gün belki ikinci evliliğinizde sadece beyaz elbise ve ceketle ne kadar alçak gönüllü olduğunuzu göstermek istiyorsunuz. Size önerimiz, düz saten bir elbisenin üzerine datelden uzun kollu bir bolero ceketi denemeniz.

Tanrıçaya mı benziyor: Moda tutkunusunuz
Son zamanlarda Yunan tanrıçalarını andıran tek omuzlu eliseler çok moda oldu. Eğer siz de gelinliğinizde tek omuzlu bir model tercih ettiyseniz, siz bir moda tutkunusunuz. Üstelik bir de Vücut hatlarınız uygunsa böyle bir model size çok yakışacaktır. Ne de olsa herkes moda tutkunu olamaz ve bunu bu özel gecenizde belirtmek için özgürsünüz.

Prensese mi benziyor: Romantiksiniz
Eğer çocukluğunuzdan beri bir prenses gibi bir gelin olmayı hayal ediyorsanız belden bollaşan bir model seçiyorsunuz demektir. O günün prensesi siz oldunuz ve herkes pürdikkat sizi izliyor olacak. Romantik bir gelin olarak düğün yerinizi de masal dünyasına çevirmiş olduğunuzu düşünüyoruz. Önerimiz tacınızı evde bırakmanız.

Deniz kızı gibiyse hatlarınızla gurur duyuyorsunuz
Eğer vücut hatlarınız başkalarını kıskandıracak kadar güzelse bunu göstermekten de çekinmeyin. O gün vücudu saran bir modelin uzun kuyruğu sizi takip ederse tam bir deniz kızı gibi görüneceksiniz.

Kısaysa Sıradışısınız
Genelde gelinliklerde görmeye alışık olduğumuz modeller uzundur. Farklı bir şey istiyor ve siz sıradışı olmaya karar verdiyseniz neden kısa bir modeli tercih etmeyesiniz. Eğer kokteyl ya da kır düğünü gibi daha samimi bir ortam planlıyorsanız kısa bir gelinlik sizin kişiliğinizi yansıtacaktır.

Kabarık ise gösterişi seviyorsunuz
Herkes bu özel gününde prenses gibi görünmeyi hayal eder. Ama eteği kabarık ve işlemeli organize bir elbise tercih ettiyseniz kabul edin siz gösterişi seviyorsunuz. Bu özel gününüzde gösteriş sizin hakkınız dilediğinizi giyin.

Fırfırlı ise partiye hazırsınız
Fırfırlı elbiseleri tercih ediyorsanız içinizde İspanyol Flamenko dansçılarını yani dans ruhunu barındırıyorsunuz demektir. Bu özel gecede dans etmek hakkınız, dilediğiniz gibi dans edebilirsiniz. Bu model gelinliklerde özellikle V yaka ile saten çok moda. Ve bir de basen kısmını daha belirginleştirmek istiyorsanız işleme yaptırabilirsiniz.

Askısız ise uyumlusunuz
Özellikle bir yaz düğünü için straples yani askısız bir model en idealidir. Zaten askısız elbiseler bu sezon çok moda. Bu tip bir model sizin uyumlu ve kendine güvenen bir kişi olduğunuzu yansıtır. Bu tür modellerin geniş omuzlularda daha da güzel durduğunu hatırlatalım.

Kadinlive’nin değerli takipçileri ya sizin gelinliğiniz nasıl?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu