Güzellik

Kleopatra’nın Güzellik Sırrı

Kleopatra’nın güzellik sırları

Kleopatra, güzelliği ile tüm kralları kendine âşık etmesini bakımını kendine has yöntemlerini kullanmaya borçludur. Sahip olduğu zekası ve karakteri ile de tarihe adını yazdıran efsane kraliçenin güzellik yöntemlerini sizlerde bugün evinizde çok basit bir şekilde hazırlayabilirsiniz.

Kleopatra'nın Güzellik Sırrı

Süt banyosu:

Kleopatra her banyosunda küveti badem yağı, bal ve eşek sütü ile doldurarak cildini güzelleştirmekteydi. Bunun için banyo suyunuza 3 bardak eşek sütü, 5 yemek kaşığı badem yağı, yarım bardak bal eklemeniz yeterlidir.

Deniz tuzu:

ılık süt banyosunu tamamlayan Kleopatra deniz tuzu ile tüm vücudunu ovalamaktadır. Bu da derisinin yumuşak, güzel ve canlı kalmasını sağlamaktadır.

Gül suyu toniği:

besleyici ve cildi nemlendirici özelliği bulunan Gül suyu Kleopatra‘nın vazgeçilmezlerinden biri arasındaydı. Cildinizin hep taze kalmasını sağlayan gül suyunu ister pamuk ile isterseniz de yüzünüze sprey şeklinde kullanabilirsiniz.

Elma sirkesi:

Ph normunu düzenleyen ve kan dolaşımının artmasını sağlayan elma sirkesinin faydalarını Kleopatra‘da biliyordu. Bir kap içerisine ılık su koyup bardağın dörtte biri şeklinde elma sirkesi ekleyin. Karışım ile yüzünüzü 1-2 defa durulayın kurutun.

Tırnak boyası yerine kına:

Kına tırnaklarınızı besleyici ve güçlendirici özelliktedir. Kleopatra devamlı kırmızı renkte kına ile el ve ayak tırnaklarını boyardı.

Bal maskesi:

Kleopatra 39 yaşında ölmüştür. Anlatılan efsanelere göre her zaman güzel ve genç kalmış ve bunun sırrının da bal olduğu ifade edilmektedir. 2 yemek kaşığı bal zamını ısıtıp eritin ve içerisine 2 yemek kaşığı Aloe vera suyu, 1 yemek kaşığı badem yağı, 4 damla gül yağı, 1 adet E vitamini ampulü ekleyip güzelce karıştırdıktan sonra gece-gündüz kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu