Makyaj

İranlı kadınların göz makyaj sırları

İranlı kadınların güzellikleri ve makyaj stilleri çok beğenilen. İran göz makyaj özellikle koyu renkte ve bolca sürülerek yapılan makyaj stili olmasındır. Bir gerçek var ki İranlı kadınlar gözleri çok güzel olmasıdır. İranlı kadınlar gözlerinin güzelliğini ortaya çıkarabiliyorlar.

Büyük ve koyu renkte olan gözlerinin yanı sıra kavisli kaşları ile’de dikkat çeken İranlı kadınların doğuştan gelen bir güzellikleri var. Bu inkar edemeyiz :)

Sizlerde İranlı kadınlar kadar güzel olmak ve göz makyajı yapmak isterseniz. İhtiyacınız olacak tek şey siyah göz kalemi ile karbon siyahı eyeliner. Bu ikiliyi aynı anda kullanmanız işinizi epeyce kolaylaştıracaktır.

İran göz makyajı nasıl yapılır?

İlk olarak göz kapakları üzerine teninizin rengi far sürüyoruz. Göz altlarına beyaz kapatıcı sürmeyiniz. Ten rengi farı göz kapakları üzerine sürdükten hemen sonra büyük fırça ile şeftali tonları allığı fırçanızın üzerine alın. Fırça üzerine almış olduğunuz şeftali tonlarındaki rengi göz kapakları üzerine kaşlarınıza yakın şekilde sürün. Bu uygulama gölge verecektir.

Gölge verdikten sonra göz pınarları çevresinden başlayarak göz uçlarına doğru eyelineri sürün. Göz kapakları üzerine siyah göz kalemi sürmeyin. İran göz makyajı gözlere sürme yapılan bir makyaj olmasıdır. İranlı kadınların kullanmakta oldukları ıslak gibi bir görünüm veren koyu tonlardaki sürmeleri bulamayız. Siz eyelinerinizin ucunu az bir şekilde ıslatarak kullanabilirsiniz. Aynı etki yaratır.

Eyelineri göz kapakları üzerine normal kalınlıkta çizgi olarak sürdükten sonra, alt kirpiklere ince bir çizgi olarak sürün. Üst göz kapakları üzerine eyeliner ile çekmiş olduğunuz çizgiyi alt kirpiklere sürdüğünüz eyeliner ile birleştirmeyin. Çünkü gözlerinizin küçük görünmesine neden olur.

Son olarak ise İran göz makyajı tamamlıyoruz. Gözlere siyah kalem çekiyoruz ve bolca maskara sürüyoruz. Makyajımızı bu şekilde bitiriyoruz. Belirgin İran göz makyajı isterseniz. O zaman siyah far yardımımıza yetişiyor. Siyah far ile alt kirpiklerin diplerine küçük dokunuşlar yapın. Kirpik diplerine siyah farı sürerek buğulu bir görünüm elde edememişsek. O zamanda siyah göz kalemi çekebiliriz. Siyah göz kalemini çektikten sonra pamuklu çubuk yardımı ile dağıtın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu