Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık Saç Modelleri

Saçlar bir kadını güzel gösteren doğal aksesuarlarıdır. Saçlara önem veren kadınlar değişik saç modelleri kullanarak, hem kendilerini yenilemekte hem de bambaşka görünmenin keyfini çıkarabilmektedir. Kıvırcık saç modelleri çok havalı ve gür görünümleriyle kadına başka bir güzellik veren, pek çok düz saçlı kadının yaptırmayı seçtiği bir saçtır. Kıvırcık saç modelleri kadınlara çocuksu bir görünüm vermeleri kadar, genç ve dinamik göstermektedirler.

En Güzel Kıvırcık Saç Modelleri

Bazen kullanımı zor olsa da kıvırcık saçlara sahip olan kadınlar saçlarını istedikleri zaman kolay bir şekilde düz hale de getirebilirler. Asi saçlar olarak tanımlanan kıvırcık saçlar, kullanmayı bildiğinizde size çok güzel ve farklı bir görünüme kavuşturacaklardır.

Bukleli Siyah Kıvırcık Saç Modelleri

Kıvırcık bir saça sahipseniz ya da saçınızı işlemler sonucunda kıvırcık yapmışsanız, öncelikle yüzünüzün hangi modelle uyum göstereceğini net olarak anlamanız önemlidir. Bunun tespitini yaptıktan sonra, size uygun olabilecek modeller arasından istediğinizi seçerek uygulayabilirsiniz. Kıvırcık saç modellerinde, buklelerin daha geniş ve uzun olduğu dolgu saç modeli uygulayabileceğiniz ilk seçeneklerden bir tanesidir. Bu saç modeli zaman zaman karışabilen bir saç modeli olduğundan saçının temizken maşayla yapacağınız uygulamalar, saçınızın daha şekilli görünmesine yardımcı olacaktır.

Cesur Kadınlar İçin Mor Kıvırcık Saç Modelleri

Bu saç modelinde fazla kabarmayı önlemek için jöle, saç spreyi ve Wax gibi uygulamaları tercih edebilirsiniz. Kıvırcık saç modelini topuz, atkuyruğu, tek yandan toplama gibi değişik birçok modelle rahatça şekillendirebilirsiniz. Denizkızı modeli kıvırcık saçsa maşa yardımıyla kolayca düz saçlılar tarafından uygulanabilir. Taylor Swift modeli olarak da bilinen bu modelde saçlar uçlara doğru kıvırcıklığını arttırmaktadır. Kıvırcık saçlıların da bir maşa ve bir düzleştirici yardımıyla kendilerine kolayca uygulayabilecekleri bir modeldir. Bu modeli de isterseniz topuz ve atkuyruğu toplama seçenekleriyle karıştırarak değişik görünümler elde edebilirsiniz.

Doğal Bukleli Kıvırcık Saç Modelleri

Diğer bir kıvırcık saç modellerinden birisiyse çok yoğun buklelerden oluşan dar ve çoklu kıvırcık saç modelidir. Bu model bizim evde yapabileceğimiz bir model değildir. Düz saçlarımız için bu modeli ancak kuaförler aracılığıyla yaptırabiliriz. Bazı kişiler doğuştan bu model saça sahiptir. Bu kişilerde mutlaka jöle ve spreyinden bu saçı şekillendirmek konusunda destek almaları gerekmektedir. Bu saçla da harika dağınık topuzlar yapabilirsiniz. Saç örgüsü dalgaları kıvırcık saçlar arasında doğal ve asi görüntüsüyle çok hoş duran saç modellerinden bir tanesidir.

Sıkı Kıvırcık Saç Modelleri Trendy

İlgi bunlara da bakın : Maşa kullanmadan kıvırcık saç nasıl yapılır?

Bu saç modelini duştan çıktıktan sonra hemen saçınızı örerek ve gece boyunca bu şekilde hiç açmadan tutarak elde edebilirsiniz. Özellikle kıvırcık saçlılarda ki elde edilen görünüm çok hoş olacaktır. Bukleli kıvırcık saçları da bir maşa yardımıyla yapabilirsiniz. Kıvırcık saçlılarda bu saçı duştan çıkmalarının ardından saçları hafif kuruduğunda yaparlarsa güzel sonuçlar elde edeceklerdir. Son olarak dalgalı saçlar da kıvırcık saç modelleri arasında inceleyebileceğimiz saçlardır. Bu saç modeli pek çok yolla elde edilebilir. Saça bir hacim vermesi açısından düz saçlılar içinde ideal bir kullanım şeklidir.

Rihanna Sarışın Kıvırcık Saç Modeli

Kadınlive kadın editörleri olarak sizler için bir dizi kıvırcık saç modelleri görselleri hazırladık. Galeride inceleme fırsatını bulabileceğiniz kıvırcık saç modelleri sizlere ilham kaynağı olabilir.

Rulo Kısa Kıvırcık Saç Modelleri Rita Ora

Kıvırcık Saç Modelleri / GALERİ

Harika Kıvırcık Saç Modelleri Moda

Bir önceki konumuzda sizlere En Kolay Saç Modelleri başlıklı makalemizde pratik ve kolay saç modelleri olarak hemen yapabileceğiniz saç modellerinin bir listesini hazırlamıştık.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Gerçekten çok başarılı bir yazı olmuş Saçlarım artık eskisinden çok daha güzel olacak, buna inanıyorum. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu