Makyaj

Transparan Pudra Yapımı

Transparan Pudra Yapımı

Fondöten uyguladıktan sonra cildimize son dokunuşu yaparak fondöten görünümünü ortadan kaldırmak için tercih ettiğimiz transparan pudra aslında doğal malzemeler ile evde yapılabilecek bir üründür. Günümüzde kozmetikler dahil pek çok şey doğal ürünlerle evde yapılmakta; böylesi hem daha ekonomik hem de sağlıklı oluyor.

Peki, transparan pudra nasıl yapılır sizler için aşama aşama anlatıyoruz. Bütün aşamaları dikkatlice takip edin ve tam istediğiniz tonu elde edene dek denemeyi ihmal etmeyin. Sizlere evde kolayca hazırlayabileceğiniz transparan pudra yapımı hakkında bilgi vereceğiz.

transparan pudra

Malzemeler

Transparan pudra evde yapımı son derece basit bir üründür; malzemeleri ise şunlardır:

  • Mısır unu (pirinç unu da olabilir)
  • Kırmızı kil veya toz kakao
  • Yeşil kil (isteğe bağlı)
  • Pudranızı koymak için eski bir pudra kutusu veya cam bir kavanoz.

(Oran: 1 ölçek mısır unu, bir ölçek yeşil kil, yakalamak istediğiniz tona ulaşıncaya dek azar azar kırmızı kil veya toz kakao)

Mısır unu veya pirinç unundan dilediğinizi, isterseniz karıştırıp da kullanabilirsiniz. Ancak mısır ununun cilt yapısına daha uygun olduğunu belirtmekte yarar var.

transparan pudra nasıl yapılır

Hazırlanışı

Transparan pudranızı hazırlamak istediğiniz kabın içine mısır ya da pirinç ununu koyun. Yeşil kili de ekledikten sonra yakalamak istediğiniz tona ulaşana dek çok az oranlarda kırmızı kil veya toz kakao eklemeniz gerekir.

Pudranın kapağını kapattıktan sonra sıkıca çalkalayın ve malzemelerin iyice birbirine karıştırdığından emin olun.

Transparan Pudra Nasıl Kullanılır?

Son zamanlarda çok favori olan transparan pudra kullanımı hakkında da bilgi verelim. Transparan pudra adından da anlaşıldığı üzere makyajınızı sonlandırmak için kullanılan bir üründür. Özellikle de parlayan, yağlı ciltler için son derece iyi bir çözümdür. Makyajınız için fondöten uygulamasından sonra hazırladığınız bu transparan pudra ile son derece doğal duran bir makyaj elde edebilir, mat ve duru bir görünüm kazanabilirsiniz.

Transparan pudranızı gün içinde makyaj tazelerken de kullanabilirsiniz. Dışarda makyajınızın etkisini yitirdiğini düşündüğünüz zaman bir allık fırçası veya sünger ile hafif bir uygulama yaparak cildinizi tazeleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu