Makyaj

Sarışın güzellere makyaj sırları

Sarışın güzellere makyaj sırları

Kadınlive makyaj editörlerinin sarışın güzeller için kaleme aldığı bu makyaj sırları ile kusursuz güzelliğinizi, ortaya çıkaracaksınız. Sarışın ünlü yıldızların makyaj stillerini kendinize örnek alabilir ve sizlerde aynı görünüme sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.

Önce gözler

Doğru renk seçimleri ile gözlerinizi dikkat çekici kılabilirsiniz. Teniniz neredeyse her renk tonunu rahat bir şekilde kullanmanız mümkün. Ama makyaj yaparak, hiç makyaj yapmamış gibi görünmekte mümkün. Dolayısı ile sizler orta tonları tercih ederek kahve altın tonları gibi renk tonları gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

sarışınlara-makyaj-önerileri-1

Kahve ya da bronz renk tonlarındaki eyeliner ile gözleri vurgulamanın farklı bir halidir. Platin saç renkleri, üzerinde gri kahve tonları oldukça etkileyici bir görünüm vermektedir.

sarışınlara-makyaj-önerileri-2

Rimel atlanmaması gereken bir ayrıntıdır. Gözlerinizin rengi koyu ise ekstrem rengi uygulamak yerine retro bir tarz yaratarak kırmızı veya lila renklerinde uygulayarak elmacık kemiklerinizi de ortaya çıkartabilirsiniz.

Dudaklar nasıl olmalı?

Dudaklar hangi rengi kullanırsak kullanalım sarışın olmanız dikkatleri üzerine çekmenizi sağlamaktadır. Doğal güzelliği vurgulayacak makyaj seni herkesten farklı olmanı sağlayacaktır.

Doğru renkli dudaklar için yumuşak rujları tercih etmeniz önemlidir birçok açık renk seçimini kullanarak sizin elinizdeyken bazen de koyu renkli dudaklarla bütünleşme hoş bir görüntüye kavuşmanıza sebep olacaktır.

Özellikle gece dışarı çıkarken toplantılarda kırmızı ya da fuşya tonlarını seninle uyumlu olmasını sağlayabilirsiniz günlük hayatta pastel renklerden uzaklaşmaya çalışmak önemlidir.

sarışınlara-makyaj-önerileri-3

Saç tonu hangisi

Platin tonlarından saçların varsa, elmacık kemiklerini pembe bir allıkla haklarında pembe kırmızı şeftali tonları ile ortaya çıkarabilir rüyada pembe göz farıyla da dikkat çekici olabilirsin.

Açık pembe saçların koyu kahve içtin pastel tonlardan uzaklaşacak elmacık kemiklerini gül rengi pembe kahverengi dudaklarla da elmacık kemiklerinizin hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

sarışınlara-makyaj-önerileri-4

Saçlarınızda kızıl balyajlar varsa, elmacık kemiklerini kahve pembe tonları ile dudaklarınıza da şeftali açık kahve kırmızı tonlarına uygulayabiliriz. Gözlerde kahve yeşil tonlarda son derece güzel görünmenizi sağlayacaktır.

Sarışınların hataları kolaylıkla gözler önüne serildiğinde makyajı da kusursuzlar yakın olmalıdır renklerin TV ile uyumlu olarak makyaj bittikten sonra transparan pudra ile uygulamayı ihmal etmemek gerekmektedir.

Elmacık kemikleri

Yanaklar şeftali pembesi tonlarında olarak allığı sürüldüğünde biraz abartılı geldiyse transparan bir pudrayla rengi rahatsız etmek mümkündür. Sağlıklı görünmek gerektiğinde açık renklerde bulaştırıcı kullanmak da önemli bir ayrıntıdır.

sarışınlara-makyaj-önerileri-5

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu