Diyet Listesi

Hem tok tutan hem kilo aldırmayan gıdalar

Hem tok tutan hem kilo aldırmayan gıdalar

Yaza kusursuz bir vücutla harika bir görünüme girmek istiyorsanız bahar aylarında yapılan diyetler uzun süre aç kalmayı yanlış beslenmeyi tetikleyen sıklıkla yapılan yanlışlardandır. Böyle durumlarda istediğiniz ideal kiloya ulaşmada zorluk çıkartırken, vermiş olduğunuz kiloları vücuda geri kazanılarak kas kaybından tutunda bir çok sıkıntıya yol açmasına sebebiyet verebilmektedir.

Tüketeceğimiz yiyeceklerle ilgili doğru bilgiye sahip olursanız sizler de düzgün sonuç alabilirsiniz. Şimdi tok tutan ve kilo aldırmayan yiyeceklere bir göz atalım.

Elma

Tükettiğimiz büyük bir kırmızı veya yeşil elma 220 gram içermektedir bunun 5 gram lif ve de 166 kaloriden oluşmaktadır. Ara öğünlerinizde tüketebileceğiniz açlığınızı giderebileceğiniz sağlıklı bir meyvedir.

Havuç

Tükettiğimiz 1 büyük havuç 2 gram lif bulundurmaktadır. B ve C vitamini açısından zengin olan sindirilmesi de oldukça önemli bir sebzedir.

Yulaf

Tüketmiş olduğunuz bir kase yulaf ezmesinde 16 gram lif bulunmaktadır 26 gram protein yüksek oranında demir magnezyum kalsiyum içermektedir. Protein yönünden zengin olması sebebiyle uzun süre tok kalmanızı sağlayarak ilk sayesindedir. Sindirim problemleri yaşamanız ortadan kalkacaktır sizlere de özellikle yulaf ezmesini yoğurdun uzaya da sütünü de katarak tükettiğinizde daha uzun süre tok kalarak hiçbir sindirim sorunu da yaşamazsınız.

Avokado

Yaklaşık 100 gram olan avokado Yedi gram lif 2 gram da protein içermektedir. Vitamin konusunda da zengin olan avokado B ve C vitamini bulundurmaktadır. Kalsiyum Demir magnezyum potasyum içeren sabah öğle akşam yemekleri de kolaylıkla çiğ veya pişirilerek kullanabilirsiniz. Avokado 166 kalori içermekte olup birçok sebzenin yerini alabilecek özelliğe sahiptir.

Brokoli

Yüksek oranda C vitamini içeren 100 gram brokoli de 2.80 gram protein 2.6 gram lif bulunmaktadır içerdiği protein sayesinde diyet yapanların bir numaralı tüketici koltukları besinler arasında bulunan brokoli uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır.

Brüksel lahanası

C, A, B vitaminleri açısından zengin olan 43 kalori içeren brüksel lahanası 100 gramında 3.4 gram protein 3.8 gram lif bulundurmaktadır. Yemeklerin yanında garnitür olarak yoğurtla ya da salataları da kullanabilir. Kolaylıkla yağ yakmanızı hızlandıracak sebzeyi sizlerde sofralarınızdan eksik etmemelisiniz.

Armut

Tatlı krizine girenler için son derece önemli olan bir besin armut kurtarıcı bir meyvedir ve bir büyük armut’da yedi gram lif bulunur. 131 kaloriden oluşan armut tatlı krizini bastırmada en önemli etkenlerden bir tanesidir. Metabolizmanızı hızlandırarak kilo vermenize yardımcı olur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu