Güzellik

Gül suyunun bilmediğiniz faydaları

Gül suyunun bilmediğiniz faydaları

Geçmişten günümüze kadar güzellik amacıyla kullanılan gül suyu cildimiz için vazgeçilmezler arasındadır. Fayda sağlamasını istediğimiz gül suyunun doğal olduğundan %100 emin olmamız gerekir. Çok güzel kokan gül suyunun cildimize sağladığı fayda çok kısa zamanda kendini gösterir.

Buzdolabında muhafaza ettiğiniz gül suyunu yüzünüz temizlemek ve nemlendirmek amacıyla kullanmak gerekir. Soğuk olması kan dolaşımına da etki ederek hızlanmasını sağlayacaktır.

Yüzünüzü gül suyu ile nemlendirmeniz cildinizin daha taze ve doğal görünmesine neden olacaktır. Makyajdan temizlediğiniz yüzünüze kullanmanız tonik etkisi yapacaktır.

Gül suyunun bilmediğiniz faydaları

Tüm cilt tiplerine uygun olan bu gül suyu yağlı cilde sahip olanların nem dengesini sağlarken, kuru ciltleri de nemlendirir. Sivilcelere karşı kurutucu etkisi olan bu su yüzünüzde bulunan kızarıklıkları gidermeye, şişlikleri yok etmeye, gözenekleri açıp cildinizin parlamasına neden olur. Cildinin aşırı derecede yağlı olduğunu düşünen bireyler gül suyunu kullanmayı ihmal etmemelidir.

Bebek pudrası ile gül suyunu karıştırarak elde ettiğiniz maskeyi yüzünüze uygulayıp bir süre beklettikten sonra tekrar gül suyu ile maskeyi temizleyin. Sivilceye sahip olan bireyler her gün gül suyuyla yüzlerini silerek sivilcelerinden kısa bir sürede kurtulabilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu