Saç Bakımı

Saç dökülmesini önleyen 6 besin

Sağlıklı saçlara kavuşmak için öncelikle saçların dökülmesini önlemek gerekir. Çünkü ince, çabuk kırılıp dökülen saçlar hiçbir zaman sağlıklı ve güzel görünmüyor olabilir. Eğer saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız, aşağıdaki besinleri haftalık menüsünde girin:

Ispanak ve tavuk

Hem ıspanak hem de tavuk demir kaynağıdır. Bu mineral saç köklerinin daha fazla oksijen sağlanmasına sebep olur. Oksijenle sağlanan saç daha çabuk ve sağlıklı uzanır. Ayrıca, saç telleri güçleniyor.

İstiridye

İstiridyeler en iyi çinko kaynağı olarak kabul edilir. Çinko saçların sağlıklı ve güçlü olması için hücrelerin daha hızlı bölünüp çoğalmasını yardım eden bir mineraldir. Saçlar çoğu zaman çinko eksikliği nedeniyle dökülür.

Tatlı patates

Yüksek miktarda beta-karoten içeren tatlı patates saçların daha güçlü ve parlak olmasını sağlar.

Yumurta

Yumurta bol miktarda protein ve amino asit içerir. Saçlar proteinin bir türü olan keratinden oluşuyor. Bu nedenle saçların uzaması, güçlenmesi ve dökülmemesi için Proteinle zengin beslenmek çok önemlidir.

Somon balığı

Altın balıkta yüksek miktarda omega-3 yağ asitleri var. Bu yağ asitleri saç derisinin daha nemli kalmasını sağlar. Bu da saçların daha parlak ve sağlıklı olmasını sağlar. Ayrıca, saçların dökülmesini durdurur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu