Diyet Listesi

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

Milyonlarca insanın Kopenhag diyeti olarak bildiği İsveç diyeti nasıl yapılır merak ediyorsanız, öncelikle iradeli olmanız gerekecektir. Çünkü bu diyet kaçamak yapmak için ya da yarıda bırakmak için uygun bir diyet değildir.

Oldukça sıkı bir listesi olan İsveç diyeti, 7-14 kilo arasında kilo vermeyi sağlayan ve metabolizmayı çalıştıran bir diyettir. Verilen kiloların 2 yıl boyunca alınmamasını sağlar ve protein ağırlıklı bir beslenme sistemini benimsemenize neden olur. Listeye harfiyen uymanız durumunda, sorunsuz bir şekilde kilo verebilirsiniz.

35 yaş altında olan ve açlığa uzun süre dayanabilecek olan kişilerin bu diyeti uygulamaları durumunda 13 günde 7 ve 13 arasında bir kilo kaybı yaşamaları olasıdır.

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç Diyetinde Neler Var?

İsveç diyeti, sıradan bir diyet listesi değildir. Yani sabahları doyarcasına kahvaltı, arada kaçamaklar gibi seçenekler yoktur.

Sabahları genelde kahve ve bazı günler kızarmış ekmek dışında bir şey yoktur. Diyeti uygularken bol miktarda protein alımı ve sınırsız yeşil salata söz konusudur. Onun dışında sınırsız bitki çayları ya da farklı içecekler yoktur.

Gerçekten ciddi bir irade gerektiren diyetler arasındadır. Özellikle protein ağırlıklı beslenen ve bu şekilde beslenmeyi hayat tarzı haline getiren kişiler, İsveç diyetini tercih edebilir.

İsveç Diyeti Yasakları

İsveç diyetinde listede belirlenenler dışında farklı bir şeyler tüketmek yasaktır. Bu yasaklardan bazıları:

  • Bitki çayları ve içecekler,
  • Düşük kalorili besinler,
  • Atıştırmalık, çerez gibi ürünler,
  • Her türlü sebze ve meyve çeşidinin tüketilmesinden kaçınılması şarttır.

Diyet yasakları konusunda çözmeniz gereken sorunların başında gelen tüm içecekler, birçok kişinin kullanmayı tercih ettiği bitki çayları da dahil olmak üzere yasaktır. Bu yüzden kesinlikle uzak durmanız gereken ürünleri tüketmemeniz gerekmektedir.

Et ağırlıklı bir listesi olan İsveç diyeti listesi oldukça düşük kalorili yiyeceklerden oluşmaktadır. Bu yüzden kilo kaybının yaşanması için, bire bir uygulanması şarttır.

İsveç Diyeti Ne Kadar Sürer?

İsveç diyeti, 13 günlük bir diyettir. Eğer ara verilecekse, altıncı günden itibaren verilir ve iki ay sonra devam edilir. Diyeti yarıda kesmek, metabolizmayı olumsuz etkileyeceği için İsveç diyeti ciddi bir kararlılıkla uygulanmalıdır.

13 günlük isveç diyet listesi aşağıdaki bağlantılardan göz atın:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu