Diyet Listesi

Kış Kilolarından 10 Dakikada Kurtulun

Kış Kilolarından 10 Dakikada Kurtulun

Kış kilolarından kurtulmak için oldukça hummalı çalışmalara başladığınızı tahmin ediyoruz. Sadece besinlerden feragat ederek kilo vermeniz mümkün olmayacağından, biraz da spor yapmanız kaçınılmazdır. Evde günlük 10 dakikanızı ayırarak, hiçbir alet gerektirmeyen egzersizler yaparak, kilo verme sürecinizi kolaylaştırabilirsiniz. Her yaştan insan için basit olan bu egzersizler sayesinde sadece 10 dakikada formunuzu kazanabilirsiniz.

Egzersizleri yaparken sabah kalktığınızda esneme yaparak kolay bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Daha sonra her bir hareketten 10’ar kez yaparak, rutin hale getirmeniz gerekecektir.

Aç karnına yapılan egzersizler daha etkilidir ve sizi güne hazırlarken dinçleştirir. Ama egzersizleri yaparken ilk 1 ay 10’ar kere, sonraki her ay 5 arttırarak devam etmeniz gerekmektedir.

fazla kilolardan kurtulmak

Egzersiz Yaptıktan Sonra Nasıl Kilo Verilir?

Egzersiz yapmayı alışkanlık haline getirirseniz her zaman enerjik hissedersiniz. Bununla birlikte kilo kaybında da destek olur.

Daha hızlı bir şekilde kilo vermek için yararlanabileceğiniz egzersizler, metabolizmanızı çalıştırdığı gibi, vücudunuzu da sıkılaştırır. Spor salonlarına mecbur kalmadan evde yapacağınız basit egzersizler ile kilo kontrolünüzü sağlayabilirsiniz.

Egzersiz Yaparken Oluşan Ağrılar

Egzersiz yapmaya başladığınız ilk günler, vücudunuzun her yerinin ağrıması çok doğaldır. Çünkü bu iyiye işarettir ve kaslarınızın çalıştığını gösterir.

Birçok kişi bu ağrılar nedeniyle egzersiz yapmaktan çekinir. Ancak egzersize devam edilmesi gerekir. Egzersizler düzenli olarak yapıldığı sürece etkilidir.

eksersiz

Yürüyüşleri de Unutmayın

Yürüyüş egzersizlerini de es geçmemeniz oldukça önemlidir. En azından yakındaki market yerine uzaktakine giderek daha fazla enerji harcayabilirsiniz.

Günde 1 saat düzenli olarak yürüyüş yapmanız, metabolizmanızın da olumlu etkilenmesi için önemli birer adımdır. Rutin hale getireceğiniz hareketli yaşam sadece bedeninizi değil ruhunuzu da rahatlatacaktır.

Egzersizler için Zamanım Yok Demeyin

Egzersizler için zaman ayırmama bahaneniz olmayacak. Kilo vermek emek ve sabır gerektiren bir iştir. Nasıl ki karbonhidratları yerken mutlu olup mideniz bulanana kadar tüketiyorsunuz, aldığınız kiloları verirken de her şeyi yiyemeyeceğinizi bilmeniz gerekecektir.

Bu hareketler için 10 dakika ayıramıyorsanız, kilo vermeniz zaten mümkün olmayacaktır. Sizde fazlalıklarınızdan kurtulmak için harekete geçin ve hafifleyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu