Saç BakımıSaç

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç Dökülmesi

Geçmişten günümüze kadar uzanan saç problemlerinden biriside, saç dökülmesidir. Geçmişten günümüze oranla, saç dökülme sorunu günümüzde daha fazla ve bu oran, giderek de artış gösteriyor. Ancak bu gibi sorunların artmasıyla birlikte çözüm önerileri de artış göstermekte. İşte tüm bunları ele alarak, bugünkü konumu sizler için “ Saç dökülmesine ne iyi gelir?” başlığı altında hazırladım ve yine sizler içinde anlatıma sunacağım. O halde “Saç dökülmesine ne iyi gelir?” başlığı altındaki anlatımımız’ada, saç dökülmesinin sebeplerinden başlayalım.

Saç Dökülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Saçların, günlük bir kişide yüz tel dökülmesi normal. Ancak aşırı saç dökülmesi, elbetteki sebepsiz değil. Saçların sayısızca, korkunç derecede dökülmesinin birçok sebebi, var. Ben bugünkü bu anlatımımda o sebeplerin bazılarını, sizler için maddeler halinde hazırladım. Şimdi dilerseniz anlatımımızda, o maddelerden devam edelim.

Saç dökülmesinin sebepleri;

 • Hormon bozukluğu,
 • Hormonlu yiyecekler,
 • Kimyasal karışımlar içeren, saç bakım ürünleri,
 • Yapay saç şekillendirici aletler,
 • Sürekli şampuan değiştirmek,
 • Duş sonrası saçları iyi durulamamak,
 • Saç boyası gibi saçlarımızın görünümü için kullandığımız bakım ürünleri, saç köklerini zayıflatarak, saç dökülmesine sebep olabiliyor.

Saç dökülmesi

Evet, günümüzde saç dökülmesine çözüm olarak, saç ekimi gibi birçok yöntem, mevcut. Ancak bu yöntemlerden ziyade, ben bugün saç dökülmesine kesin çözüm sağlayan, bitkisel bir yöntemden bahsedeceğim.

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Saç dökülmesi, hemen hemen hepimizin sorunu değil mi? Bu sorunu azaltmak adına “Saç dökülmesine ne iyi gelir?” başlığı altında, sizler için bitkisel çözüm önerilerini, kaleme aldım ve yine sizler için detay detay, anlatıma sunacağım. Peki, saç dökülmesine iyi gelen bitkisel yöntemler nelerdir? O halde bitkisel yöntemimizin tarifinden başlayalım.

Saç dökülmesine iyi gelen bitkisel karışımın, malzemeleri;

 • 1 yemek kaşığı, ceviz kabuğunun tozu,
 • Yarım çay bardağı zeytin yağı,

Evet, saç dökülmesini önleyen ve saçları güreştiren, karışımımız için 1 yemek kaşığı ceviz kabuğunun tozuna yarım cay bardağı zeytin yağı ilave ederek, iyice karıştırdıktan sonra saçınıza masaj yaparak her yerine yedirin. Bu işlemi yaparken, daha çok saç köklerine uygulamaya özen göstermeniz, gerekiyor. İşlem bittikten sonra 2 ya da 2 buçuk saat saçınızda bekletin. Daha sonra saçınızı iyice yıkayın. Ancak saçınızı yıkadıktan sonra uygulamanız gereken, bir işlem daha var. Saçınızı durularken, tarifini vereceğim bu işlem, saçlarınız için daha faydalı, olacaktır. Peki, bu karışım nasıl yapılır ve malzemeleri nelerdir?

Saç dökülmesine kesin çözüm

Durulama esnasında kullanılacak karışımın malzemeleri;

 • Yarım cay bardağı elma sirkesi,
 • 1 çay bardağı ısırgan suyu,

Bu malzemeleri birbirine iyice karıştırarak, saçınızı durularken bir kez daha bu karışımı saçınızın her köşesine uygulayıp, yarım saat bekleyin ve saçınızı yıkayın. Aynı işlemi 1-2 ay uyguladığınızda farkı, göreceksiniz.

NOT: Saçınız için ısırgan suyunu hazırlarken, normal su kaynatır gibi ısırganı küçük bir tencerede 1 buçuk su bardağı ile iyice kaynatıp, suyunu ayırabilirsiniz. Saç dökülmesine bitkisel kesin çözüm aran kişi, bu karışımı eksiksiz yapıp 1-2 ay uygulaması, yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu