Diyet Listesi

Antioksidan Mucizesi Enginar

Antioksidan Mucizesi Enginar

40 gün yenilen enginar karaciğeri güçlendirmek için çok iyi bir besin türdür. Vücuttaki toksinleri atmaya yarayan enginar karaciğeri güçlendirir. Enginar mucize bir besin denirse abartılmış olmaz.

Birçok farklı araştırma sonuncunda enginarın faydası son derece yüksek olduğu belirlendi. Enginarı anneler çocuklarına kesinlikle yedirmesi gereken bir sebzedir. Yılda en az 1 kere olsa da 40 gün süre ile enginar kürü yapanların sayıları her geçen gün artmakta. Enginar sebzesinin içeriğinde bulunan antioksidanlar karaciğere son derece faydalı olduğu belirtiliyor. Bu mucizevi sebzenin vücuttaki birçok toksini uzaklaştırdığı bilinmektedir.

Vücuttaki toksin uzaklaştırmak için 40 gün üst üste yenilen enginar Ne kadar etkili olduğu bilinmemektedir. en son Thé univerity of Reading yapılan bir araştırmaya göre enginarın son derece güçlü olduğu bildiriliyor.

Enginar da bulunan yüksek miktardaki antioksidan enginarın içinde bulunan antioksidanlar kansere karşı vücudu koruduğu belirlenmiştir.

Kötü Kolesterolü düşüren enginar kolesterolün salgılanmasına artırarak kalp damar sağlığı için de son derece faydalı oluyor.

antioksidan-mucizesi-enginar-3

Son derece yüksek oranda bulunan bir yapısı kan şekerini dengeleyerek şeker hastaları için zeytin yağlı etli yapılması da son derece faydalı bir yiyecektir.

Karaciğeri güçlendirerek yeni çalışmalarda da doğrulanıyor.

Tansiyonu yüksek olan kişilerde ve vücudu güçlendirerek yapısında bulunan potasyum minerali vücutta bulunan sodyum potasyum dengesinde de etkili olarak tansiyonu normal seviyelere indiriyor.

Mevsiminde yenilen enginar Öğle veya akşam yemeğinde zeytinyağlı havuç patates bezelye gibi garnitürlerle lezzetini artırarak istenilirse kuşbaşı etle birlikte yenilerek kabuğu soyma dan yapılan dolmasıyla da son derece lezzetli oluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu