Moda

2018-2019 Kış Modası Renk Trendleri

2018-2019 Kış Modası Renk Trendleri

Kış modasının vazgeçilmez renkleri, sezonun en trend parçalarına yansıyor! İster kıyafetler olsun, ister aksesuarlar olsun 2018-2019 sonbahar kış renkleri moda akımında görmek mümkün. Sonbahar kış sezonunun 2018-2019 trend renkleri arasında “sarı, lila, kırmızı, konyak, kobalt” gibi capcanlı renkler kış sezonuna hakim renk tonları arasında yerini alıyor.

Sangria rengi: Kırmızı rengin farklı bir tonu olan egzotik tonu, kış moda renklerinde ilk sıralarında yerini alıyor. Pantone renklerine göre bu muhteşem kırmızının rengi olan sangria tonu, insanları çok uzaklara götürüyormuş gibi hisse kapılmasını sağlıyor ve aktif macera hissi uyandırıyor. Bu renk tonu ispanyolların meşhur içkisinin ismi olan sangria’dan alıyor. Kırmızı ve koyu pembe tonları arasında oldukça dikkat çekici ve ihtişamlı bir duruş sergiliyor. Kış kombinlerinizde bu renge mutlaka dolaplarınızda yer vermelisiniz.

kirmizi-tonlari-1

Aurora kırmızısı: Kış sezonun en canlı renk tonları arasında yerini alıyor. gün doğumu anlamı taşıyan aurora kırmızısı sonbahar kış sezonunda kırmızı ve pembe renk tonlarının bir çok rengine sık sık rastlayacağız. Yalnız aurora rengi bu tonların yanı sıra daha sofistike ve dikkat çekici özelliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kış sezonunda kıyafet, aksesuar, makyaj trendlerinde öne çıkan renk tonları arasında yerini alıyor. Sezona damgasını vuran bu renk tonunu ister kıyafetlerinizde, ister makyajınızda, isterseniz de aksesuarlarda küçük de olsa bu muhteşem rengin bir parçasını koleksiyonunuza ekleyin.

aurora-kirmizi-1

Puslu leylak rengi: Kırmızı renk tonlarının yanı sıra daha dinamik renkleri olan genç mor renkler takip ediyor. Bu sezon hiç alışık olmadığımız kadar capcanlı ve farklı renkler göreceğiz. Kış sezonun diğer trendleri arasında mor tonlar geliyor dedik. Puslu leylak ve mor tonların buluştuğu bu zarafet dolu renk sizleri hem romantik, hem de şık ve zarif kılıyor. Kadınsılığı öne çıkaran bu renk, farklı sıcak tonlarla birleştiğinde romantik bir hava verebilir.

puslu-leylak-1

Parlak orkide rengi: Pantone, bu sezonun başından itibaren yılın rengi olarak seçtiği parlak orkide tonları kış modasında da karşımıza çıkıyor. Yılın en trend renkleri arasında olan parlak orkide rengi tüm renk kombinasyonlarıyla harika bir uyum içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. İster kırmızı renk tonlarıyla kombin yaparak sıcak bir hava yaratın, ister soğuk mavi renk tonlarıyla öne çıkan kombin oluşturun, ama sezon trendi olan parlak orkide rengini unutmayın.

parlak-orkide-1

Selvi yeşili rengi: Kış sezonun eşsiz tek yeşil tonu ismini ağaçtan almaktadır. Selvi ağaçlarından ilham alınarak ortaya çıkan bu renk tonu kadınların aklını başından alıyor. Güçlü bir etkiye sahip olan selvi yeşili, kırmızı renklerle, mavi renklerle, gri renklerle ve sarı renklerle sezonun neredeyse tüm renkleriyle harika bir uyum içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Selvi tonu bu sezon bizim favori renklerimiz arasında olduğunu da belirtelim.

servi-yesili-1

Kobalt rengi: Kış sezonun favori rengi olan kobalt rengi çok fazla seveni var. Sezonun sofistike tonu olan kobalt rengi en canlı renkler arasında yerini alıyor. Sangria renginden sonra kış sezonun en trend renkleri arasında olan canlı kobalt renkleri mor renk tonlarıyla kombin yaparak kusursuz güzelliğinize, zamansız şıklıklar katabilirsiniz. Ayrıca canlı kobalt yanı sıra daha mat renkleri de tercih edebilirsiniz.

kobalt-renk-1

Asil mavi rengi: Adından da anlaşılacağı gibi asalet bu rengin ruhuna işlemiş! Asil mavi rengi ağırbaşlı olmasının yanı sıra oldukça dikkat çekici ve feminen bir görünüme sahip. Asil mavi tonları hafif şekilde mor renge çalıyor. Sezonun en iddialı rengi olan mavi tonunu dolaplarınıza eklemelisiniz.

asil-mavi-1

Alüminyum grisi: Sezonun en canlı renkleri arasında gri renk tonları kesinlikle olmalı. Kış modasının vazgeçilmez renklerinden biriside grinin en tatlı rengi olan alüminyum rengidir. Bu renk tonunu neredeyse tüm kış trendi olan renklerle rahatlıkla kombinasyon yapabilirsiniz. Bu muhteşem nötr tonu ile oluşturduğunuz kombinler size zamansız şıklıklar katacak!

gri-renk-1

Konyak rengi: Kış modası renk trendleri listemizdeki sangria içkisinden adını alan kırmızı tonlarından sonra ikinci renk olarak da konyak adını almış durumda. Bu renk tonunu ister gündüz, ister gece son derece rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Konyak renk tonunu, sarrı, mor veya kırmızı tonlarla kullanarak hareket katabilir veya mavi, gri gibi renklerle kombinasyon yaparak şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

konyak-1

Buğulu sarı rengi: Kış modası renklerinde güneşin rengi olan buğulu sarılar, soğuk kış günlerinde sıcacık ve pozitif enerjisiyle iç açıcı bir renk olacak! Buğulu sarı tonları, kış sezonunun en trend ve yumuşak başlı renkleri arasında yerini alıyor. Buğulu sarı renkleri kış modasında desenlerde sık sık karşılaşacağımız tonlar arasında geliyor. Bu sarı tonlar, ilkbahar gelene kadar bizlere mutluluk hissi verecek!

sari-1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu