Kişisel Bakım

Siyah Nokta Maskesi

Siyah nokta maskesi

Siyah noktalardan doğal yolla kurtulmak için önerilen maske kullanmalı ve kusursuz bir cilde sizlerde bir adım daha yaklaşmış olabilirsiniz.

Siyah noktalarınızı temizleyen kan dolaşımını hızlandıran cildinize tazelik veren maske son derece cildinize faydalı pürüzsüz bir ten yaratacaktır.

Kadınlive editörleri olarak ciltteki siyah noktalardan kolay bir şekilde kurtulmanız için maske tarifi sizler için bir araya getirdik. Bu maske sayesinde siyah noktalardan kurtulabilirsiniz.

Siyah nokta maskesi hazırlamak için gerekli malzeme listesi;

2 tatlı kaşığı zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi yeterli olacaktır.

Hazırlanışı ve cilde uygulanışı

Zeytinyağı ve Türk kahvesini rahat yavaş yavaş karıştırarak maskeyi uygulamaya geçmeden önce cildinizi kirden arındırmak için son derece dikkatli bir şekilde temizlemeniz gerekmektedir. Parmağınızın ucuyla siyah noktalar olan bölgeye hafif dairesel hareketlerle uygulayarak cildinize sürebilirsiniz.

kahve_maske_4

Siyah nokta maskesini hangi sıklıkla uygulamak gerekmektedir?

Cildi kuru olanlar için 15 günde bir yağlı ve normal bir cildi olanlar içinse 10 12 günde bir kere peeling şeklinde uygulanarak cildinizi temizleyerek çok hoş bir görüntüye kavuşmasına sahip olabilirsiniz. Gözeneklerin açılarak hava alacak Siyah noktaların yok olduğunu Günden güne Sizler de anlayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu